Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

10 dôvodov, prečo je dobré mať doma čističku vzduchu

11.10.2022

Mnoho domácností už  pochopilo, že je rovnako dôležité sa starať o ovzdušie v domácnosti ako prať bielizeň. Stav ovzdušia môže mať dopad na vaše zdravie, kvalitu spánku alebo na vašu psychickú pohodu. My vám dáme 10 dôvodov, prečo by ste sa nad nákupom čističky mali aspoň viac zamyslieť.

cisticka_vzduchu_concept_psi_zvirata

1. Čistička odstráni zo vzduchu až 99,9 % vírusov, baktérií a alergénov, ktoré doma všetci jednoducho máme. Zneškodní tiež poletavé častice z domáceho prostredia a poradí si aj s prachom, ktorý už nebudete musieť toľko stierať.

x

2. Ak žijete v meste, neprekvapí vás, že sa v ovzduší nachádza množstvo škodlivín, smogu či zápachu z dopravných prostriedkov alebo továrni. Aj s tým si čističky vzduchu poradia a uchránia vašu domácnosť od všetkých škodlivín, ktoré prenikajú zvonku do vášho domova.

x

3. Čističky vzduchu sú dokonca liekom na mnoho ochorení. Dokážu zmierniť príznaky alergií, astmy, ekzémov, akútnych ochorení dýchacieho ústrojenstva či bolestí hlavy. Pomôžu vám tiež počas nepríjemných viróz, ktoré doprevádzajú kašeľ, nádchu alebo bolesť v krku.

c

4. Stále budete vedieť aktuálny stav znečistenia ovzdušia vďaka senzoru kvality ovzdušia, ktorým sú čističky Concept opatrené. V reálnom čase môžete vidieť mieru poletavého prachu v miestnosti a aktiváciou režimu Auto čistička bude pracovať v automatizovanom režime a sama nastaví optimálnu rýchlosť čistenia a začne čistiť.

x

5. Jednou z hlavných podmienok kvalitného spánku je čistý vzduch bez častíc, ktoré by vás pred spaním aj počas dráždili. Čističky Concept sú vybavené funkciou SLEEP, ktorá zhasne všetky svietiace prvky a zníži výkon, aby pracovala v tichej prevádzke a čistila vzduch aj počas spánku.

cisticky_vzduchu_zvlhcovac_alergie

6. Čističky značky Concept disponujú ionizátorom, ktorý pomocou elektrického výboja zvyšuje množstvo záporne nabitých iónov vo vzduchu (tzv. vzdušných vitamínov). Tie zlepšujú celkovú kvalitu vzduchu a ich počet má pozitívny vplyv na ľudskú psychiku, lepšie sústredenie a zvýšenú výkonnosť.

x

7. Plesne sú boj mnoho vlhkých miestností, ale vďaka čističke môžete začať vyhrávať. Plesne spôsobujú alebo podporujú radu ochorení, či už sú to ekzémy, alergie alebo chronické bolesti hlavy, preto odporúčame rýchlo zasiahnuť.

x

8. Zápach z cigaretového dymu a pachy domácich zvierat, aj s tým si čistička poradí. Vďaka nej budete mať domácnosť voňavú a bez zápachu za chvíľu. Rovnako dobre si poradí aj s pachmi, ktoré vznikajú počas varenia.

x

9. Čistička vzduchu tiež dokáže odstrániť chemické látky, ktoré sa uvoľňujú z rôznych syntetických materiálov. Príkladom je formaldehyd, ktorý sa uvoľňuje z nábytku, kobercov a tapiet a môže spôsobovať zdravotné problémy.

x

10. Niektoré čističky vás zvládnu zbaviť aj suchého vzduchu, a to napríklad Čistička vzduchu so zvlhčovačom CA3000 Concept. Tá má v sebe nádobu na vodu, ktorá sa naplní a po zapnutí za okamih zvýši vlhkosť v miestnosti. Na jedno naplnenie dokáže táto čistička zvlhčovať až 54 hodín.