Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

10 tipov, ako ochladiť miestnosť aj sám seba

09.08.2022

Neúnosné teplo, ktoré vás dostane do nehybnej polohy, aby ste sa nepotili na každom kroku, sa neúprosne blíži. Práca v tomto období na vás netrpezlivo čaká na stole a aktivita klesá. Je potrebné sa schladiť a my vám dáme 10 tipov ako na to.

.

Žalúzie, rolety, závesy

Ak máte domácnosť vybavenú žalúziami, roletami alebo závesmi, ste na dobrej ceste k chladnejšiemu vzduchu. V parných dňoch je hlavné, aby ste mali žalúzie či závesy zatiahnuté, a aby slniečko neohrievalo miestnosť. Síce budete cez deň žiť v nore, ale minimum tepla vám to vykompenzuje. Väčšina ale aj tak ráno odchádza do práce, takže keď si pred odchodom zatemníte okná, tak váš návrat z vonkajšej vyhne bude uľavujúci.

.

Ľadová voda v umývadlách a vani

Ochladenie vzduchu v miestnosti tiež docielite tým, keď napustíte do umývadiel a vane asi centimeter vody. Tá sa bude pomaly teplom vyparovať a pocitovo ochladí vzduch v domácnosti.

.

Vetrajte len v noci a spite pod prestieradlom

Horúce noci si spríjemnite ľadovou sprchou pred spaním a otvorenými oknami, ktoré inak cez deň nechajte zatvorené, aby sa horúci vzduch nedostával vo veľkom množstve do miestnosti. Spite pod prestieradlom alebo pod perinou so saténovými obliečkami, ktoré počas noci krásne chladia.

.

Pripravujte si na jedenie studené pokrmy

V priebehu dňa sa radšej vyhnite teplým jedlám. Nielen, že na ne nebudete mať takú chuť, ale ešte sa pri príprave zapotíte a zahrejete si kuchyňu pomocou spotrebičov, na ktorých budete variť. Radšej sa rozhodnite pre studené a ľahké jedlá, ako sú napríklad šaláty všetkého druhu.

.

Sladké ľadové osvieženie

Zmrzliny, nanuky, smoothie a šťavy z ovocia a zeleniny. To sú pochúťky, ktoré vás schladia a zároveň potešia vaše chuťové bunky. Ak ich nemáte práve doma, vôbec to nevadí, pretože si ich jednoducho vyrobíte sami. Stačí mať vhodný odšťavovač, ktorý dokáže vykúzliť zdravé a osviežujúce desiaty. Vďaka odšťavovaču LO7080 alebo LO7065 v troch farbách od Conceptu si doma vytvoríte nielen zdravú šťavu z ovocia a zeleniny, ale aj ovocnú zmrzlinu, ktorú máte za pár minút hotovú.

.

Vložte pitie do chladničky

Pitný režim je základom každého leta, ale je občas náročné ho dodržiavať. Spestrite si ho studeným čajom, šťavou alebo obyčajnú vodu s citrónom, ktorú vložíte na nejakú dobu do chladničky. Schladené pitie ale nepite veľmi rýchlo, nech vás z neho nebolí hlava.

.

Prechádzka do lesa

Nemôžete to doma už vydržať? Vydajte sa von. Nie medzi budovy do ruchu mesta, ale pokúste sa dostať do prírody, najlepšie do lesa. Ten je chránený stromami, ktoré neprepúšťajú toľko slnečného žiarenia, a tým pádom sa v lese drží chlad. Uvidíte, že prechádzka bude pre vás príjemnou zmenou.

.

Zaobstarajte si ventilátor alebo klimatizáciu

Ak chcete okamžité chladenie, siahnite pre zaručenú pomoc zo strany elektrospotrebičov. Vyberte si zo širokej ponuky ochladzovačov, ventilátorov, vetrákov a klimatizácií od značky Concept.

.

Mobilná klimatizácia je ideálnou voľbou do bytu. Fúka chladný vzduch do miestnosti a teplý odvádza von pomocou hadice. .

Ochladzovač vzduchu môže byť vaším ďalším záchrancom vo vyprahnutých dňoch. Model OV5220 vás zvládne ochladiť, ale taktiež vám zaručí funkciu ventilátora, čističky vzduchu vrátane ionizácie a zvlhčovača. Ochladzovač je šetrný a úsporný a prefukuje vzduch cez vodné filtre, čím dochádza k ochladeniu a zvlhčeniu vzduchu. Z ochladzovačov vzduchu vám ešte ponúkneme stĺpový model OV5210.

.

Stĺpové ventilátory sú vybavené 3 úrovňami prúdenia vzduchu a funkciou oscilácie, ktorá zaháji plynulé otáčanie pre lepšiu cirkuláciu vzduchu v miestnosti. Tiež disponuje časovačom, takže si pri ventilátore nastavíte čas, po akej dobe sa má vypnúť a vy môžete ísť v pokoji spať.

.

Klasický vetrák alebo ventilátor stojanový a stolný vám ponúkne ochladenie zo všetkých strán vďaka oscilácii a niekoľko rýchlosti, ktoré vám zaručia presne tú mieru ochladenia, ktorú práve potrebujete. Model VS5031 vám ponúkne vysoký komfort chladenia, pretože disponuje až 12 rýchlosťami prúdenia vzduchu.

.

Ventilátor s rozprašovačom vody domácej výroby

Máte doma ventilátor, ale chcete docieliť ešte väčšie ochladenie? Vyskúšajte takzvaný sibírsky vietor alebo ventilátor s rozprašovačom vody vlastnej výroby. Postavte pred vetrák kýblik s ľadom, ktorý vám vzduch príjemne ochladí a vodu rozptýli. Podobný efekt vám urobí aj mokrá utierka, ktorú prehodíte cez zapnutý ventilátor.

.

Prievan pomocou vetráka

Večer vám vetrák pomôže aj s vytvorením prievanu a horúci vzduch vyženie von z domácnosti. Stačí vetrák postaviť tak, aby smeroval k oknu.