Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

3D VisiOn technológia a jej výhody

17.08.2023

3VisiOne technológia je inovovaný navigačný systém laserových robotických vysávačov s presnou orientáciou v priestore, obohatený o 3D Scan s trojrozmerným rozpoznaním prekážok. Robotický vysávač s 3D VisiOne technológiou perfektne poupratuje v akejkoľvek domácnosti, vrátane členitých alebo zložito usporiadaných. Vďaka 3D scanu detekuje a bezpečne obíde každú prekážku.

Čo je 3D VisiOne Technológia?

3D VisiOne predstavuje pokročilú navigačnú technológiu, ktorá v sebe kombinuje hlavné výhody laserovej a kamerovej navigácie. Vyznačuje sa maximálnou presnosťou skenovania priestorov a zdokonaleným systémom navigácie okolo prekážok. Robotický vysávač s 3D VisiOne technológiou „vidí rovnako dobre“ ako robotický vysávač s kamerou, ale bez rizika straty súkromia alebo zneužitia citlivých dát z vašej domácnosti. Kameru nahrádzajú dva laserové skenovacie systémy: TOF senzor (Time Of Flight) a Triple Laser Beam.

.

1. TOF senzor

.

TOF senzorom je vybavená väčšina robotických vysávačov Concept. Ide o senzor, prostredníctvom ktorého robot vysiela lúč, ktorý sa odrazí od steny alebo iných okolitých predmetov a vráti sa späť. Porovnaním času vyslania a času prijatia lúča dokáže tento senzor precízne naskenovať vnútorný priestor a vytvoriť presnú mapu na upratovanie. S týmto senzorom sa môžete v praxi stretnúť aj u mobilných telefónov, dronov alebo digitálnych fotoaparátov, ktoré vďaka presne zmeranej vzdialenosti umožnia lepšie rozostrenie fotografie.

„ Ako veľkú prednosť vidím u robota visiOne VR3550 umiestnenie TOF senzora. Na rozdiel od bežných laserových modelov, kde je hlavica umiestnená nad robotom, má tento model TOF senzor vo vnútri nárazníka. V praxi to znamená, že je znížený celkový profil robota, takže dosahuje výšku iba 8,5 cm. Zabudovaný senzor je navyše chránený proti znečisteniu, ktoré by mohlo viesť k následnému zaseknutiu a poškodeniu jeho funkčnosti.“ vysvetľuje Dominik Jehlička, produktový manažér robotických vysávačov.

.

.

.

.

2. Triple Laser Beam

.

Pokročilý systém Triple Laser Beam zahŕňa tri samostatné lasery umiestnené v nárazníku robota. Na prednej strane sa nachádzajú dva horizontálne senzory s vysoko presným trojrozmerným rozpoznaním predmetov, ktoré v reálnom čase bezchybne rozpozná všetky prekážky.Vďaka tomu robot rozpozná väčšinu bežných vecí, ktoré sa môžu v domácnosti na zemi nachádzať vrátane drobných predmetov - hračky, zabudnuté ponožky, papuče, zvieracie misky, knižky alebo záclony a závesy, ktoré sa dotýkajú zeme. V spolupráci s bočným vertikálnym laserom robot optimalizuje navigáciu okolo týchto prekážok a bezpečne sa im vyhne. S robotom visiOne máte istotu perfektného upratovania. S technológiou Triple Laser Beam už sa vám nestane, že po upratovaní nájdete rozliatu misku s vodou, hračky zasunuté ďaleko pod gaučom alebo robota zaseknutého o namotanú záclonu.

Laserová navigácia vs. laserová navigácia s 3D technológiou

.

Hlavný rozdiel medzi bežnou laserovou navigáciou a laserovou navigáciou s 3D technológiou spočíva v rozpoznaní prekážok a detekcii drobných predmetov. Robotický vysávač s 3D technológiou „vidí“ aj drobné prekážky a dokáže sa im bezpečne vyhnúť. Oproti tomu robotický vysávač s bežnou laserovou navigáciou drobné predmety nevidí, a teda vám ich môže presúvať alebo sa o ne zaseknúť. Pre upratovanie pod nízkym nábytkom a v iných stiesnených miestach je veľmi zásadné aj umiestnenie senzorov. Bežný laserový vysávač má TOF senzor umiestnený v laserovej hlavici nad vysávačom, takže sú tieto modely vyššie a môže nastať problém s upratovaním pod nízkym gaučom, posteľou a pod. profilom patrí medzi najnižšie robotické vysávače na trhu.

.

Rozdiel v detekcii predmetov laser vs 3D laser