Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Aké výhody prináša pečenie v pare?

06.10.2023

Pečenie v parnej rúre prináša množstvo výhod. V pokrmoch uchováva vysoký podiel vitamínov, minerálov a ďalších dôležitých živín, jedlo nestráca na objeme a je diétne, pretože pri pečení v pare nepotrebujete žiadny tuk.

Držíte diétu? Parná rúra bude skvelým parťákom

.

Príprava diétnych jedál býva časovo náročná, nudná a únavná. Častokrát nás to odradí od toho, jesť viac zdravo. Vďaka parnej rúre sa ale váš jedálniček môže úplne zmeniť. Jedlo je vďaka absencii tukov ľahšie a zdravšie. Uchováva si svoje živiny, objem a predovšetkým chuť, ktorá zostáva ďaleko intenzívnejšia, než keď pokrm pripravujete klasickou cestou. Para sa perfektne postará o mäso, ktoré výborne prepečie, vytvorí mu krásnu kôrku a dodá mu šťavnatosti. A cesta k zdravému jedlu je rýchla. Vložte do rúry, zapnite vhodnú intenzitu pary a môžete ísť robiť niečo iné.

.

Nastav si toľko pary, koľko potrebuješ

.

Intenzita pary sa pri rúre dá voliť v 3 stupňoch, a to podľa toho, aké jedlo práve pripravujete. Nízka intenzita je vhodná na prípravu veľkých kusov mäsa a na pečenie kysnutých ciest, stredná na prípravu rýb, gratinovanej zeleniny alebo ohrievanie mrazených pokrmov. Posledná intenzita, a to tá vysoká, slúži na prípravu menších kusov mäsa, steakov alebo rezňov.

.


.

Získaj ZĽAVU 100€ na parnú rúru Concept

.

Teraz máte jedinečnú šancu získať;parná rúra Concept ETV8960bc s 15% zľavou a ušetriť tak 100€. Získaj exkluzívnu cenu s kódom "PARA15".

.


.

Vlastní všetky funkcie, ktoré má aj klasická rúra

.

Nemusíte mať strach, že by ste si kúpili iba parnú rúru a ostatné programy by ste nemali. Rúra je vybavená úplne rovnako ako tá klasická. Má 12 funkcií pečenia, medzi ktorými nájdete aj horkovzduch, gril alebo funkciu rozmrazovania. Ak sa vo funkciách nevyznáte, nezúfajte, prečítajte si náš článok"Ako na funkcie rúry...", v ktorom vám predstavujeme každú funkciu rúry a odporúčania, na čo ju použiť.

.

Čistenie rúry pomocou pary… aké jednoduché

.

Čistenie rúry je veľmi otravná vec, na ktorú sa snažíme zamerať, aby bola pre vás čo najmenej náročná. Pri parných rúrach za vás všetko vyčistí para. Stačí naplniť zásobník vodou a aktivovať funkciu čistenia. Horúca para zmäkčí všetky nečistoty, ktoré sa dajú následne po skončení programu jednoducho zotrieť handričkou. U elektrických rúr Concept sa môžete stretnúť tiež s čistením pomocou katalytických vložiek, pyrolýzy alebo čistenia vodou Aqua clean.

Zoznámte sa s ďalšími samočistiacimi funkciami rúr

.

.

.

Teplotná sonda pre presný výsledok

.

Súčasťou rúry je aj sonda na pečenie, ktorá vám pomôže vytiahnuť mäso či iný pokrm presne v tú správnu chvíľu. Sonda vám zmeria vnútornú teplotu pokrmu, takže budete vedieť, kedy je čas jedlo servírovať na stôl tak, aby bolo perfektne prepečené a šťavnaté. Pokiaľ sa chcete o teplotnej sonde dozvedieť viac, prečítajte si náš článok "Teplotná sonda dovedie vaše pokrmy k dokonalosti".

Parná rúra je inak vybavená veľmi podobne ako rúry klasické. Má teleskopické výsuvy, extrémny objem a nízku spotrebu. Súčasťou je aj intuitívne dotykové ovládanie a prednastavené programy, v ktorých si iba vyberiete daný recept a rúra sa sama nastaví tak, ako to potrebuje daný pokrm.