Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako efektívne a účelovo zariadiť malú kuchyňu?

25.04.2024

Aj keď máte malú kuchyňu, neznamená to, že sa musíte vzdať moderných spotrebičov a pohodlia, ktoré ponúkajú. S vhodným výberom môžete vytvoriť funkčný a efektívny priestor, ktorý splní vaše potreby. Tu je náš sprievodca, ako vybaviť malú kuchyňu spotrebičmi, ktoré sa tam zmestia.

Multifunkčné rúry

.

Skvelým riešením do malej kuchyne je kombinovaná mikrovlnná rúra, ktorá skĺbi funkcie mikrovlnnej rúry, klasickej rúry a grilu do jedného zariadenia. Tým ušetríte miesto a zároveň získate možnosť prípravy rôznych druhov jedál pomocou jediného spotrebiča.

.

Ďalšou možnosťou je elektrická mini rúra. Vďaka kompaktnému rozmeru je vhodná do každej malej kuchyne, študentskej izby alebo napríklad na chatu. Model ET6035bc ponúka 6 funkcií pečenia vrátane horúceho vzduchu a grilu s otočným ražňom.

.


.

.


.

Varné dosky a prenosné variče

.

Ak máte na kuchynskej linke málo miesta, ideálnou voľbou pre vás bude dvojplatničková varná doska. Ušetrí vám totiž polovicu miesta oproti bežnej varnej doske so štyrmi varnými zónami. V ponuke varných dosiek Concept nájdete dvojplatničkové modely indukčné, sklokeramické aj plynové.

.


.

.


.

Ďalším úsporným riešením môže byť elektrický prenosný varič. Počas varenia vám zaberie minimum priestoru a pokiaľ ho práve nepotrebujete, môžete ho jednoducho uskladniť, aby vám na linke neprekážal.

.


.

.


.

Umývačky riadu

.

Pre uľahčenie umývania riadu v malej kuchyni môžete zvážiť investíciu do kompaktnej umývačky. Model MNV6760 ľahko inštalujete do malej kuchynskej skrinky alebo ju môžete použiť ako voľne stojacu na kuchynskej linke.

Ďalšou voľbou môžu byť úzke vstavané umývačky riadu so šírkou 45 cm. Hoci pojmú až 10 sád riadu a ponúknu vám všetky potrebné funkcie, v kuchyni zaberú menej miesta oproti štandardným modelom.

.


.

.


.

Chladenie

.

Do malých priestorov je dôležité vybrať kompaktný model chladničky a mrazničky, ktorý zaberie čo najmenej miesta, ale zároveň poskytne dostatok úložného priestoru pre potraviny. V ponuke Concept nájdete modely s menším objemom, ktoré sú navrhnuté špeciálne pre malé priestory a ponúkajú dostatok úložného priestoru pre denné potreby. Vyberať môžete od úzkych modelov chladničiek so šírkou iba 47 cm. , cez malé chladničky s mrazničkou, bez mrazničky či vstavané až po prenosné minibary.

.


.

.


.

Digestory

.

Pre malé kuchyne sú ideálne digestory, ktoré poskytujú dostatočnú účinnosť odsávania pary a pachov pri varení bez toho, aby zbytočne zaberali príliš miesta. Preto vyberajte z kompaktných modelov vstavaných, výsuvných alebo podvesných digestorov.

.


.

.


.

Vďaka kompaktným spotrebičom Concept môžete maximalizovať využitie priestoru vo vašej malej kuchyni a zároveň si užívať všetky výhody moderných kuchynských zariadení. Kompaktné kuchynské spotrebiče splnia vaše potreby a prinesú vám pohodlie a efektivitu do vášho každodenného varenia.