Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako funguje parná práčka?

26.10.2023

Aký je rozdiel medzi parnou a normálnou práčkou? A na čo je vhodné parné pranie? Tieto otázky zodpovieme v našom článku, v ktorom vám zároveň predstavíme novinku v podobe parnej práčky PP8510i.

Hlavný rozdiel medzi normálnou a parnou práčkou je znateľný už z jej názvu, teda pary. Parná práčka je totiž obohatená o parnú funkciu, ktorá do prania vnáša množstvo výhod. Neznamená to však, že by ste v tejto práčke nemohli prať aj normálne, teda bez pary. Parnú práčku môžete využívať dvoma spôsobmi – ako parnú s aktivovanou funkciou parného asistenta alebo ako normálnu, ak necháte paru vypnutú. Záleží len na vás, aký program chcete aktuálne využiť.

Hlavné výhody prania s parou

  • je šetrná aj k jemnej bielizni
  • odstráni i odolné škvrny
  • má antibakteriálne účinky
  • odstráni zápach
  • uľahčuje žehlenie

Na čo je vhodné pranie v pare?

.

Pára je šetrná k vášmu oblečeniu. Pranie s parou je vhodné na väčšinu bežných tkanín (bavlna, bavlnené zmesi, viskóza, akryl, syntetika, polyester) vrátane tých jemných (vlna, hodváb, šifón, čipka). Naopak čistenie parou sa neodporúča na perie, semiš, kožu, koženku alebo odevy obsahujúcich PVC. 

.

Horúca para preniká počas prania hlboko do vlákien a dokáže oblečenia zbaviť aj odolných škvŕn, takže vypraná bielizeň bude krásne čistá.

.

Horúca para dokáže vaše oblečenie zbaviť škodlivých baktérii a mikroorganizmov , ktoré sa na tkaninách bežne usadzujú. Šetrne teda bielizeň tiež vydezinfikuje. Ak máte doma malé bábätko alebo niekto z rodiny trpí na alergie, parné pranie určite oceníte.

.

Parné pranie je veľmi účinné a oblečenie dokáže zbaviť nežiaduceho zápachu, napr. z cigariet, prepáleného tuku alebo od vašich domácich maznáčikov. 

.

Horúca para uvoľňuje vlákna. Vypraná bielizeň je krásne mäkká, jemná a menej pokrčená, takže sa lepšie žehlí a v niektorých prípadoch žehlenie ani nevyžaduje.

S parnou práčkou ušetríte spotrebu vody, energie aj pracích prostriedkov

.

Parná práčka Concept PP8510i je naším najnovším modelom v kategórii prania. Okrem parného asistenta vyniká oproti svojim predchodcom aj nižšou spotrebou vody a energie. Pranie s parnou práčkou PP8510i vás teda vyjde lacnejšie. Ušetriť môžete aj s funkciou Dose In, ktorou je táto práčka vybavená. Jedná sa o automatické dávkovanie pracieho prostriedku a aviváže, takže už sa nestane, že by ste týmito drahými prostriedkami zbytočne plytvali. A v neposlednom rade oceníte aj kapacitu bubna, ktorá činí 10 l.