Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako na funkcie rúry? S Eco programom dokonca ušetríte

04.09.2023

Rúra vie byť niekedy poriadna záhada. Má niekoľko desiatok funkcií, ale aj tak vždy použijeme jeden a ten istý, pretože sa na ňom všetko nejako upečie. Častokrát ani nevieme, čo tie názvy funkcií znamenajú, a na čo sú dobré.

c

Viete napríklad, že na rúre máte ECO program, vďaka ktorému môžete ušetriť za energie? Že nie? To sa pre vás dnešným dňom zmení, pretože my vám predstavíme všetky programy a povieme vám, na čo sú dobré.

Rozmrazovanie

x

Funkcia vhodná na rozmrazovanie potravín. Do rúry je vháňaný vzduch s izbovou teplotou, a vďaka cirkulácii vzduchu dochádza k rýchlemu a šetrnému rozmrazovaniu.

x

Spodný ohrev

x

Spodný ohrev je vhodný na prípravu pokrmov vo vodnom kúpeli, na zaváranie ovocia a zeleniny v pohároch alebo na ohrev jedla. Táto funkcia je vhodná tiež na prípravu pizze, pretože s ňou docielite krásne prepečeného spodného základu.

x

Spodný a horný ohrev

x

Jedná sa o najčastejšie používanú funkciu, ktorá slúži na bežné pečenie a varenie na jednej úrovni.

x

Horný a spodný ohrev ventilátorom

x

Kombinácia ohrevu s ventilátorom dosahuje to, že je pečenie rovnomernejšie. Vonkajšia strana pokrmu je ľahko prepečená, ale vo vnútri stále vláčna. Program je najvhodnejšie voliť pri pečení veľkých kusov mäsa.

y

ECO funkcia

x

ECO funkcia je energeticky úsporná. Pokrm sa pečie pri nižšej teplote dlhšiu dobu. Ak sa na pokrm neponáhľate, vďaka tejto funkcii ušetríte nemálo korún za energiu.

x

Gril ohrev

x

V procese je iba vykurovacie teleso grilu. Používa sa na grilovanie malých kúskov jedla alebo na dorobenie chrumkavej kôrky na povrchu. Možno použiť na menšie kúsky údeniny a mäsa. Vykurovacie teleso grilu pôsobí sálavým teplom, preto grilované pochutiny musíme klásť do stredu roštu.

x

Gril ohrev a horný ohrev

x

Teplo vyžaruje výhrevné teleso grilu a na zvýšenie ohrevu pracuje aj horné výhrevné teleso. Používa sa na grilovanie plátkov a dorobenie chrumkavej kôrky. Možno použiť na steaky, údeninu, ryby, ale aj slaninu alebo toasty.

x

Gril ohrev s ventilátorom a horný ohrev

x

Funguje ako vykurovacie teleso grilu, tak ventilátor, vďaka ktorému je teplo rozháňané po celej rúre. Používa sa na grilovanie a na pečenie väčších kusov mäsa alebo hydiny na jednej výškovej úrovni. Hodí sa tiež na gratinovanie pokrmov alebo na dosiahnutie chrumkavej kôrky.

x

Kruhový ohrev s ventilátorom

x

Pracuje kruhové výhrevné teleso a ventilátor. Ventilátor je nainštalovaný v zadnej časti vo vnútri rúry a zaistí tak stále rovnakú cirkuláciu horúceho vzduchu okolo pokrmu. Používa sa na pečenie a praženie, a to pokojne aj vo všetkých troch úrovniach rúry. Slúži na úsporné pečenie pečiva, pizze a rôznych ciest.

x

Pizza program

x

Program vhodný ako inak ako na pizzu. Pracuje spodný a kruhový ohrev. Pizzu najlepšie robte na 170-180 stupňov 20-30 minút.

x

Kysnutie cesta

x

Ste zvyknutí hľadať po dome čo najlepšie miesto na kysnutie cesta? Teraz už nemusíte, pretože vaša rúra má na to špeciálny program a vytvorí vám optimálne podmienky na kysnutie.

x

Sonda na pečenie

x

Sonda na pečenie je príslušenstvo, pomocou ktorého zmeriate presnú teplotu vo vnútri pokrmu. Oceníte ju predovšetkým pri príprave mäsa alebo pečiva, pretože budete s istotou vedieť, kedy je váš pokrm hotový a pripravený na servírovanie.

x

Rýchly predohrev

.

Zabudli ste si rúru vopred rozohriať? Nevadí. Využite funkciu rýchleho predohrevu, ktorá rúru rozohreje na vysokú teplotu behom okamihu.

.