Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako na problémy a poruchy pri umývačke riadu? Pomôžeme vám

23.08.2022

Bojujete s vašou umývačkou, ktorá nerobí svoju prácu dostatočne dobre a vy sa márne snažíte prísť na danú príčinu? Pripravili sme pre vás celý zoznam problémov, ktoré možno pri umývačke práve riešite. Ku každému problému je samozrejme riešenie, ktoré by vás malo zachrániť od naštvania zo zle umytého riadu.

Než začneme, povedzme si, že veľmi dôležitým faktorom je používať umývacie prostriedky od overených výrobcov. Nekvalitné prostriedky vám s riadom aj umývačkou môžu urobiť oveľa väčšiu paseku, než si dokážete predstaviť.

x

Tiež môže dôjsť k tomu, že sa vám začne ničiť nejaký riad, a preto je dobré najskôr zistiť, čo je vhodné do umývačky vložiť, a čo nie.

x

Čo nevkladať do umývačky, pretože hrozí ich zničenie:

x

  • Teflónový riad sa umývaním v umývačke postupne poškodzuje a na teflóne sa pomaly začnú pripaľovať pokrmy.
  • Nože sa v umývačke postupne otupujú. Tie, čo majú drevenú rukoväť, sa môžu celkovo zničiť.
  • Drevo do umývačky nepatrí, pretože môže popraskať z dôvodu vysokej teploty a namočenia. Ani chémia drevu nesvedčí.

                                                                             

Ak ste neurobili chybu v základoch spomínaných vyššie, skúste zistiť podľa našich otázok, aká porucha vašu umývačku postihla. Za každou otázkou je odpoveď, či je tento jav správny a vaša umývačka tým pádom nie je rozbitá, alebo či sa daný problém diať nemá a je potrebné kontaktovať servis alebo to iným spôsobom napraviť.

x

Ohrieva umývačka riadu vodu?

x

Na konci umývacieho cyklu štandardného programu sa v umývačke riadu nachádza para. To je správne

Na konci umývacieho cyklu štandardného programu je riad horúci alebo vlahý. To je správne

Na konci umývacieho cyklu štandardného programu je riad studený. Kontaktujte servis

x

Funguje obehové čerpadlo/oplachovanie?

x

Po 15 minútach štandardného programu prerušte umývací cyklus pootvorením dvierok umývačky riadu. Na vnútorných dvierkach umývačky riadu je znateľná vodná vrstva. To je správne

Po 15 minútach štandardného programu prerušte umývací cyklus pootvorením dvierok umývačky riadu. Vnútorné dvierka umývačky aj riadu sú úplne suché. Kontaktujte servis

x

Fungujú postrekovacie ramená a nie sú zanesené?

x

Vyberte postrekovacie ramená podľa návodu. Ramená nie sú zanesené a nič nebráni prietoku vody postrekovacími otvormi. To je správne

Vyberte postrekovacie ramená podľa návodu. Ramená sú zanesené zvyškami jedál alebo vodným kameňom. To je zle - vyčistite postrekovacie ramená pod tečúcou vodou spolu s neagresívnymi prostriedkami, ktoré nereagujú s plastmi

x

Dávkuje sa umývací prostriedok správne?

x

Na konci umývacieho cyklu štandardného programu je dávkovač otvorený a nie je v ňom žiadny umývací prostriedok. To je správne

Na konci umývacieho cyklu štandardného programu je dávkovač otvorený a nedošlo k úplnému rozpusteniu prostriedku do umývacieho cyklu. To je zle - dávkovač bol blokovaný nesprávnym narovnaním riadu

Na konci umývacieho cyklu štandardného programu je dávkovač zatvorený a nedošlo k uvoľneniu prostriedku do umývacieho cyklu. Kontaktujte servis

y

Ak sú všetky vaše odpovede na otázky kladné, problém bude najskôr v nesprávnom používaní či nastavení. K tomu vám pomôžu nasledujúce rady a tipy.

Obsah obrázku osoba, interiér, spotřebič

Popis byl vytvořen automaticky

Riad nie je suchý na konci cyklu

x

Príčina: Zlé sušenie alebo oplachovanie. Riešenie: Použite kvalitné leštidlo a zvýšte dávkovanie v prípade potreby.

Príčina: Tvorenie kaluží v riade. Riešenie: Naplňte umývačku riadom tak, aby sa nemohlo otočiť v priebehu umývacieho cyklu a voda z neho mohla odtekať.

Príčina: Vykladanie riadu príliš skoro na konci umývacieho cyklu. Riešenie: Krátko otvorte umývačku riadu po skočení umývania, aby sa odstránila para. Potom ju zase zatvorte. Vyprázdnite umývačku riadu najmenej 30 minút po konci programu.

Príčina: Nedostatočná teplota (porucha vykurovacieho telesa). Riešenie: Informujte servisného technika.

x

Príliš veľa peny vnútri umývačky

y

Príčina: Leštidlo sa rozlialo pri doplňovaní alebo uniká z dávkovača (veľa peny pri teplotách menej ako 40 ° C). Riešenie: Vypláchnite priestor pre leštidlo studenou vodou (bude odčerpávaná, keď začne nový cyklus), v prípade úniku leštidla z dávkovača informujte servisného technika.

Príčina: Vysoké množstvo bielkovín na báze potravín, napr. jogurt, tvaroh atď. Riešenie: Zoškrabnite jedlo z riadu pred vložením do umývačky riadu.

Príčina: Teplota umývania je menšia ako 40 °C (porucha tepelného telesa). Riešenie: Informujte servisného technika.

y

Usadeniny

a

Príčina: Vysoká koncentrácia usadenín vo filtroch a postrekovacích ramenách. Riešenie: Zoškrabnite poctivo zvyšky jedál z riadu, než ich vložíte do umývačky riadu.

Príčina: Časté používanie krátkych programov (vedúci k zlej emulgácii tukových škvŕn). Riešenie: Používajte normálne alebo ECO programy.

Príčina: Nedostatočné množstvo umývacieho prostriedku. Riešenie: Dávkujte umývací prostriedok, ako sa odporúča.

Príčina: Zvyšky tuku a škrobu. Riešenie: Vyberte filter, postrekovacie ramená, košíky, vyčistite a opláchnite zanesenie. Použite čistiace prostriedky na umývanie priestoru umývačky.

a

Zbytky jedál blokujú postrekovacie ramená

x

Príčina: Vo vode sú nerozpustné pevné látky, prítomné v umývacom procese (ryža, semienka atď.). Riešenie: Zoškrabnite poctivo zvyšky jedál z riadu, než ich vložíte do umývačky.

Príčina: Žiadne alebo malé dávkovanie soli do umývacieho procesu vedie k nedostatočnej hydratácii tvrdosti vody, av závislosti od tvrdosti vody sa tvoria minerálne zvyšky. Riešenie: Dávkujte umývací prostriedok tak, ako je uvedené v návodoch (nepoužívajte polovicu tablety), v prípade potreby odoberte funkčné upchaté diely umývačky riadu a pod tečúcou vodou odstráňte upchatie.

x

Biely film

x

Príčina: Nepoužívate špeciálnu soľ v zmäkčovači, pretože používate tablety 3v1, kde je už soľ obsiahnutá, ale tvrdosť vody je >26°e. Riešenie: Naplňte zmäkčovač špeciálnou soľou na umývanie v umývačke riadu, pokiaľ tvrdosť vašej vody je >26°e.

Príčina: Nesprávne nastavená tvrdosť vody v umývačke riadu. Riešenie: Skontrolujte si tvrdosť vašej vody a podľa toho nastavte zmäkčovač.

Príčina: Dávkujete nedostatočné množstvo umývacieho prostriedku. Riešenie: Dávkujte umývací prostriedok v dostatočnom množstve tak, ako je uvedené.

Príčina: Zmäkčovač je zablokovaný alebo zlý. Riešenie: Skontrolujte tvrdosť vody a pokiaľ nestačí „mäknúť“, informujte servisného technika.