Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako sa starať o granitový drez?

23.08.2023

Granitové drezy sa zabývali vo väčšine domácností. A nie je sa čomu diviť. Nielenže sú veľmi atraktívne na pohľad, ale ponúkajú aj skvelé vlastnosti. V dnešnom článku vám poradíme, ako ich správne čistiť a čomu sa naopak vyhnúť.

Drezy patria k najzaťažovanejším miestam v kuchyni a počas dňa dostanú poriadne zabrať. Preto vám prinášame osvedčené rady na čistenie, aby váš granitový drez vyzeral krásne po dlhé roky.

.

Granitové drezy Concept obsahujú viac ako 80% drveného kameňa a 15-20% spojiva. Vďaka tejto technológii sú veľmi pevné a odolajú vonkajšiemu tlaku. Povrch drezu je neporézny a hladký, čo výrazne uľahčuje čistenie a údržbu. Hoci je žulový povrch drezov odolný a dobre chránený pred vonkajšími vplyvmi, každodenná a pravidelná starostlivosť o drez predlžuje jeho životnosť.

Hlavné výhody granitových drezov:

  • Kvalitný a pevný materiál
  • Vysoká odolnosť proti mechanickému aj chemickému poškodeniu, vysokým teplotám (krátkodobo až 280 ° C), UV žiareniu a vzniku škvŕn
  • Stálofarebnosť
  • Dlhá životnosť
  • Hladký povrch, ktorý sa ľahko udržuje
  • Neprenášajú vibrácie a nerezonujú
  • Nadčasový design
  • Farebné variácie

.

Pravidelné čistenie drezu

.

Drez čistite po každom použití. Stačí ho utrieť hubkou namočenou v jarovej vode alebo iným tekutým čistiacim prostriedkom, ktorý však neobsahuje abrazívne častice. Potom drez opláchnite čistou vodou a vysušte. Predídete tak usadzovaniu vodného kameňa , ktorý by na dreze zanechal nepekné škvrny.

.

Ako na zanesené nečistoty?

.

Väčšie nečistoty a usadeniny odstránite roztokom octu alebo čistiacim prostriedkom, ktorý ocot obsahuje. Použiť môžete tiež jedlú sódu alebo kyselinu citrónovú zmiešanú s vodou. Po vyčistení drez opäť dôkladne vysušte mäkkou utierkou.

.

Postup na prípravu octového roztoku: zmiešajte ocot a vodu v pomere 3:1

.

Čas od času výrobok umyte mliekom bez abrazívnych častíc vhodným pre granitové drezy. Povrch opláchnite teplou vodou a osušte mäkkou utierkou.

.

.

.

.


.

Dôležité upozornenie

.

Hoci je povrch drezu odolný teplote až do 280 °C, pamätajte, že kuchynský riad sa môže zahriať aj na vyššiu teplotu. Pokiaľ je navyše horúci riad odložený na mokrý povrch, zvyšuje sa riziko nenávratného poškodenia vonkajšieho povrchu drezu.Horúci riad odporúčame odkladať na podložky určené na tento účel.

.

Nevhadzujte do drezu hrnce, panvice alebo ostré kovové výrobky.

.

Nenechávajte agresívne potraviny ako je soľ, ocot, horčica, červené víno a čierny čaj na povrchu drezu dlhšiu dobu..Ihneď po vyliatí do drezu ho opláchnite teplou vodou.

.

K čisteniu nepoužívajte drôtenky a iné kovové hubky.

.

Vlhké hubky a handričky nenechávajte položené na dreze - predídete tak usadzovaniu vodného kameňa.

.

Nevylievajte do drezu horúci olej.