Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako sa starať o Li-Ion batériu

20.03.2023

Batéria v tyčových a robotických vysávačoch potrebujú tiež vašu pozornosť, aby vám dobre a dlho slúžili. Ako im ju ale doprajete? Poďte sa pozrieť bližšie na samotnú Li-Ion batériu a na správnu starostlivosť o ňu.

tycovy_vysavac_s_li-ion_baterii_vp6130

Čo je Li-Ion batéria, a v čom sú jej výhody?

c

Li-Ion batériu (lithium-iontovú batériu) nájdete klasicky pri spotrebnej elektronike. V súčasnej dobe ide o najpoužívanejší typ batérie. Netrpia pamäťovým efektom na rozdiel od iných batérií, ktorých životnosť sa skracuje tým, že sa dobíja skôr, ako je úplne vybitá. Hlavnou prednosťou Li-Ion batéria je veľká hustota energie, takže môžete mať malý a ľahký akumulátor s vysokou kapacitou v porovnaní so staršími typmi batérií. Samovybíjanie je veľmi nízke, vďaka čomu vám akumulátor vydrží skutočne dlho nabitý.

c

Kde Li-Ion batériu nájdem?

c

Ako už bolo zmienené vyššie, s Li-Ion batériou sa stretnete pri veľkej časti spotrebnej elektroniky. V sortimente Concept sú pri robotických, tyčových a ručných vysávačov, elektrokolobežiek, čistiacich kefiek na pleť alebo ultrazvukových špachtlí.

c

Ako sa o Li-Ion batériu starať?

v

Poďte sa teraz pozrieť, ako sa správne o batériu starať, aby vám slúžila čo najdlhšiu dobu. Na začiatok je dobre povedať, že starnutiu batérie nezabránite, ale môžete ho minimalizovať. Dosiahnete to pomocou týchto krokov:

c

1. Neuskladňujte akumulátor vybitý, ale zároveň nie plne nabitý. Ideálne uskladnenie akumulátora je pri kapacite batérie medzi 50 a 70 %. To platí napríklad pre elektrokolobežky, ktoré počas zimy nepoužívate a potrebujete ich na nejakú dobu odložiť a nepoužívať.

c

2. Plánujete spotrebič viac ako týždeň nepoužiť? Aj tak nechajte jeho batériu na 50 až 70 % a pred tým, ako elektroniku spustíte, ju nabite na 100 %.

v

roboticky_vysavac_s_popelnici_s_li-ion_baterii

3. Batériu alebo spotrebič s batériou skladujte v chladnej miestnosti. Vysoké teploty jej škodia, takže si dávajte pozor napríklad pri vysávačoch, ktorý môžete mať umiestnený v blízkosti radiátora. Určite to nie je vhodné, takže mu nájdete iné miesto v domácnosti.

x

4. Ani mráz nie je pre batérie ideálny, takže v zime neuskladňujte vysávače alebo iné spotrebiče s Li-Ion batériou v garáži alebo v iných miestnostiach, kde vôbec nekúrite.

c

5. Pokúste sa zabrániť úplnému vybitiu batérie, ale zároveň sa nevrhajte do nabíjacích extrémov. Jednoducho nabite v tú chvíľu, kedy sa spotrebič pomaly chystá do útlmu.

c

Prajeme vám, aby vám spotrebiče s Li-Ion batériou čo najlepšie a najdlhšie slúžili. Zároveň si ale nerobte hlavu z toho, keď vám batéria po nejakom čase odíde, pretože si môžete kedykoľvek objednať novú. Ale nemajte strach, to sa stane až za niekoľko rokov. Li-Ion batérie sú držiaci!

c

Robotický vysavač s mopem 2v1 PERFECT CLEAN Complete Clean Care VR3510

Robotický vysávač s mopom 2v1 PERFECT CLEAN Complete Clean Care VR3510

569 €

Robotický vysavač s mopem 3v1 PERFECT CLEAN Laser UVC Y-wash VR3205

Robotický vysávač s mopom 3v1 PERFECT CLEAN Laser UVC Y-wash VR3205

399 €

Robotický vysavač s mopem 3v1 REAL FORCE Laser Complete Clean Care UVC VR3520

Robotický vysávač s mopom 3v1 REAL FORCE Laser Complete Clean Care UVC VR3520

599 €