Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako sa zbaviť pachu v chladničke

15.05.2023

Chladnička je miesto, kam rád zavíta každý člen rodiny, a to niekoľkokrát denne. Teší sa na to, čím si naplní žalúdok. Niekedy sa ale táto príjemná cesta za jedlom stane nepríjemným zážitkom. Zápach chladničky vám dokáže skaziť chuť, a preto je potrené sa ho čo najrýchlejšie zbaviť. Poradíme vám, ako na to.

Pozor na aromatické potraviny

.

Všetky aromatické potraviny skladujte v chladničke v uzatvárateľných krabičkách alebo vzduchotesných obaloch a pravidelne kontrolujte ich čerstvosť. Len tak sa vám zápach neroznesie po celej chladničke.

.

Udržovanie teploty

.

Chladničku neotepľujte a udržujte v nej stabilné prostredie. Otvárajte ju málo a na krátku dobu. Nevkladajte do nej teplé jedlá. Vďaka tomu obmedzíte množenie baktérií a nárast plesní, zároveň ušetríte za elektrickú energiu.

.

Pohlcovače pachu

.

Poraziť zápach v chladničke vedia pohlcovače pachu, ktoré zakúpite v drogérii, alebo môžete využiť lacnejšiu alternatívu – potraviny, ktoré nájdete v svojej domácnosti.

.

.

Domáce pohlcovače pachu:

•        mletá káva - skvele pohlcuje nepríjemné pachy, dejte misku mletej kávy do chladničky a zápachy budú do 24 h preč

•        citrón - citrón rozpoľte alebo nakrájajte na plátky a rozložte do chladničky

•        jedlá sóda - v domácnosti ponúka veľmi široké využitie a jedným z nich je i odstránenie zápachu z chladničky, jedlú sódu nasypte do misky a dajte na policu

•        jablko - jablko neutralizuje zápach, rozkrojte ho a obe polky vložte na malom tanieriku do strednej časti chladničky

•        ocot - biely ocot nalejte do menšieho pohára a vložte do zadnej časti chladničky na 12 h

•        ryža – vrecko s ryžou dokáže v chladničke aj pohlcovať nadmernú vlhkosť, čím predchádza vzniku plesní, a eliminuje zápach, pokiaľ zrniečka napučia, je nutné vrecko vymeniť

.

..

Pohlcovače pachu

.

Častokrát je ale najlepšie vydrhnúť chladničku úplne celú. Odhora dolu, zozadu i spredu, zvnútra i zvonku. Najprv chladničku vypnite a vyberte potraviny von, najlepšie do chladnejšieho priestoru. Chladničku odmrazte a vyvetrajte, a až potom začnite umývať. Keď bude chladnička veľmi namrazená, handra vám primrzne k povrchu. Nezabudnite vyčistiť odtok, ktorý tiež môže byť zdrojom zápachu. Nakoniec chladničku odsuňte a upracte špinu, ktorá sa za ňu schováva, pretože prach môže zabrániť správnemu chodu chladničky.

.

Skvelým prípravkom na upratanie chladničky je obyčajný ocot. Má čistiaci i dezinfekčný účinok a vašu chladničku zbaví nepríjemného zápachu. Stačí pridať pol pohára do litra teplej vody a týmto roztokom chladničku vyčistiť. 

.

.

LA6983bc

LA7791wh

LA7691ds

LK6660ss

.

.

Premýšľate o nákupe novej chladničky?

.

Pokiaľ plánujete vymeniť svoju starú chladničku za novú? Zaobstarajte si takú, ktorá bude proti pachom odolná a zbaví vás starostí s tým spojených.