Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako si uľahčiť a spríjemniť prípravu Štedrého dňa

20.12.2022

Štedrý deň je tradične plný stresu a rýchlych príprav, ktoré naraz skazia náladu. Za nás by sa ale tento trend mal pomaly vytratiť, a naopak by sa všetci mali snažiť, o čo najpokojnejšie a najpohodovejšie Vianoce, ktoré si každý užije a bude na nich spomínať ako na sviatky plné mieru a lásky. Spísali sme vám pár rád, ako si Štedrý deň urobiť krajší a príjemnejší, a ako sa ho pokúsiť neskaziť sebe i druhým.

Obrázok, na ktorom je osoba, stôl, vnútri

Automaticky generovaný popis

Začiatok ovplyvní celý deň

s

Na Štedrý deň si pokojne pospite. Nedávajte si budík a poriadne si odpočiňte, aby ste mali silu a energiu na celý zvyšok dňa. Ak ste ranné vtáča a ostatní v domácnosti nie, tak sa na nich nehnevajte, ale pripravte napríklad slávnostnejšie raňajky, ak teda nečakáte na zlaté prasiatko. Do mrazivého rána si uvarte váš obľúbený čaj alebo kávu a príjemne prehrejte a naštartujte celé telo.

s

Nalaďte vianočnú atmosféru

s

Rozsvieťte svetielka, sviečky a zapnite koledy, ktoré máte radi. Je krásne, keď sa zvyšok rodiny budí do jemného zvuku vianočných piesní, ktoré hneď všetkých vtiahnu do štedrodennej atmosféry. Ak máte pocit, že je ešte potrebné niečo upratať, urobte to rýchlo, ale už sa do toho nijako zvlášť neopúšťajte, ale užívajte si v pokoji deň. Nechajte keď tak za vás pracovať robotický vysávač, ktorý povysáva a vytrie miesta, ktoré sa vám ešte zdajú nedostatočne upratané.

c

Obrázok, na ktorom je text, vnútri

Automaticky generovaný popisVR3520

VR3510

VR3210

Obrázok, na ktorom je text

Automaticky generovaný popisVR3205

d

Dopoludňajší program

d

Pokúste sa vymyslieť nejaký príjemný program na dopoludnie, aby ste sa všetci zabavili. Ak máte pocit, že chcete doma ešte niečo dorobiť, pošlite von manžela s deťmi samých, ale úprimne nie je nad rodinné chvíle. Vaším programom môže byť prechádzka po Betlehemské svetlo, ktoré vám bude celý deň svietiť, alebo do prírody, kde necháte zvieratkám niečo pod zub, postavíte snehuliaka alebo vezmite so sebou sánky, keď sa teda pošťastí a bude trochu snehu. Môžete si tiež zistiť, či v okolí nie je otvorený nejaký kostol, kam môžete vziať deti sa pozrieť na jasličky alebo betlehem. Skúste ale dopoludnie prežiť spoločne vonku a čas pri televízii nechať na večerné vianočné rozprávky.

d

A čo s odpoludním?

d

V popoludní sa môžete vrhnúť do ľahkých príprav na Štedrovečernú večeru. Obaľte si rezne alebo kapra, pripravte si polievku a vyzdobte jedálenský stôl. Nijako zvlášť to nepreháňajte, nech moc nezabŕdnete do dokonalých príprav. Ak chcete ešte niečo kuchtiť, popremýšľajte, či vám s rýchlejšou prípravou nemôže pomôcť nejaký kuchynský robot alebo rovno INSPIRO, ktoré všetko pripraví samo a vy medzitým môžete robiť iné veci, ktoré sú na programe dňa.

c

Obrázok, na ktorom je vnútri, riad, kuchynské spotrebiče

Automaticky generovaný popisRM9000

Obrázok, na ktorom je šálka, káva, vnútri, mixér

Automaticky generovaný popisRM7500

Obrázok, na ktorom je vnútri, elektronické, kuchynské spotrebiče

Automaticky generovaný popisRM7510

Obrázok, na ktorom je šálka, vnútri, kuchynské spotrebiče, kuchynský robot

Automaticky generovaný popisRM7010

d

Tradície a zvyky na Vianoce

s

Niektoré domácnosti majú svoje tradície alebo zvyky, ktoré na žiadne Vianoce neopomenú. Ak nemáte také, zakúste zapátrať medzi zvykmi našich predkov, ktorí krájali jablká na pol, vytvárali si lodičky z orechovej škrupiny si sviečkou, ktoré následne púšťali na vode, alebo môžete skúsiť liatie olova, ale v tom odporúčame trochu praxe alebo dostatočne dobrý tutoriál. Týmito zvykmi sa vám povedie trochu odlíšiť Štedrý deň od ostatných dní a zároveň tá odlišnosť nebude tkvieť len v daroch, ale v inakosti celého dňa.

s

Nastal večer

s

Asi všetci vieme, čo v tento čas príde a každý si večer plánuje a pripravuje inak. Odporúčame ale tento deň už nebaliť darčeky. Nestihli ste niečo zabaliť, dejte to do darčekovej taštičky, aby ste sa s tým zbytočne nezdržiavali. Ak chcete deťom predĺžiť rozdávanie darčekov, niektoré poukrývajte po dome, nech si ešte pohľadajú a chvíľa pri stromčeku nie je rýchlo ukončená.

d

To, čo nestihnete, tak jednoducho hoďte za hlavu. Nedržte sa žiadnych prehnaných očakávaní, a naopak sa držte v pokoji a pohode. Prejeme vám, nech si váš Štedrý deň užijete pokojní a v pokoji.