Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako si vybrať vhodný odsávač?

25.01.2023

K výberu novej kuchyne patrí i výber spotrebičov. Jedným z nich, ktorý patrí v kuchyni medzi tie menej nápadné ale veľmi dôležité, je odsávač. Možno ste sa o odsávače nijako zvlášť nezaujímali a hovoríte si, čo je potrebné na odsávačoch vlastne vyberať. Budete sa ale diviť, je toho veľa. Už napríklad len to, čo sa rozhodnete pre odsávač ako pre designový kúsok alebo pre uschovaný prístroj, ktorý nebude vidieť.

xdesignova_linie_kominova_digestor_white

Pred výberom je dobré poznať tieto dve hlavné pravidlá:

s

1. Výkon je dôležitým parametrom z toho dôvodu, že musíte mať v kuchyni taký odsáva, ktorý dokáže odvádzať všetky výpary z celej miestnosti. Ako zistiť, či je výkon pri odsávači pre vás dostatočný? Výkon by mal zodpovedať minimálne sedemnásobku, ale ideálne desaťnásobku objemu miestnosti.

x

2. Umiestnenie odsávača je druhý veľmi dôležitý bod, na ktorý sa zamerajte pri výbere odsávača. Ten by totiž mal byť umiestnený minimálne 650 mm nad elektrickou doskou a 750 mm nad plynovou. Vždy si ale starostlivo prečítajte informácie pri produkte, pretože sa to môže líšiť podľa rôznych typov odsávačov a varných dosiek.

x

Aké typy odsávačov existujú?

x

Vstavané odsávače sa tiež nazývajú integrované, a to podľa ich umiestnenia. Sú plne vpustené do skrinky, a na prvý pohľad nie sú vôbec vidieť. Môžete ich len vidieť zospodu skrinky, odkiaľ sa tiež ovláda. Výkon vstavaných odsávačov je menší ako pri iných typoch, ale bez problémov zvládne odsať celý priestor kuchyne.

x

Ostrovčekové odsávače sú naopak veľmi nápadné a každý, kto k vám vstúpi, si odsávač všimne, čo ale nie je zle, pretože sú veľmi designové a stanú sa moderným prvkom vašej kuchyne. Sú ideálne na umiestnenie do priestoru, takže napríklad v prípade, keď plánujete mať varnú dosku na kuchynskom ostrovčeku. Tieto odsávače sú vysoko výkonné a zvládnuť odsať i kuchyňu spojenou s obývacou izbou.

x

x

Komínové odsávače sa inštalujú chrbtom k stene. Ich vzhľad je čistý a hodí sa do každej modernej a minimalistickej kuchyne. Veľmi jednoducho sa udržiavajú, vďaka ľahkému vyberaniu tukového filtra.  S výkonom sú na tom tiež veľmi výborne. Nemusíte sa teda báť, ich nainštalovať do väčších miestností.

x

Podstavné odsávače sa hodia do malých kuchýň v menších bytoch, pretože tu nie je potrebné odsávať veľký priestor. Podstavné majú nižší výkon, sú ale úzke a minimalistické, takže nebudú nijako výrazným prvkom v kuchyni a zároveň vám nebudú zaberať žiadne miesto.

x

Výsuvné odsávače sú veľmi podobné podstavným, akurát majú bonus naviac. Odsávacia plocha sa totiž dá zväčšiť vďaka výsuvnej časti. Odsávač si vďaka tomu poradí aj s väčšou kuchyňou a s väčším množstvom výparov. Jemne doplní akúkoľvek kuchyňu, vďaka svojmu nerezovému vzhľadu.

x

Komínová digestoř OPK5360wh WHITE

Komínový odsávač OPK5360wh WHITE

299 €

Komínová digestoř OPK5460ds TITANIA

Komínový odsávač OPK5460ds TITANIA

369 €

Komínová digestoř OPK5490wh WHITE

Komínový odsávač OPK5490wh WHITE

429 €

Ostrůvková digestoř OPO5342n

Ostrovčekový odsávač OPO5342n

719 €

Ostrůvková digestoř OPO5538

Ostrovčekový odsávač OPO5538

739 €

Podvěsná digestoř OPP2060bc

Podstavný odsávač OPP2060bc

99 €

Vestavná digestoř OPI7060bc BLACK

Vstavaný odsávač OPI7060bc BLACK

399 €

Výsuvná digestoř OPV3660

Výsuvný odsávač OPV3660

149 € 

x

Čo ďalšie pri odsávači nájdete a zaručene vás to poteší?

x

Recirkulácia je skvelá funkcia pre tie domácnosti, z ktorých nie je možnosť vyviesť paru von. Recirkulácia umožní prečistenie vzduchu a jeho opätovné fúkanie späť do miestnosti vďaka uhlíkovému filtru, ktorý pohlcuje pachy. Možnosť recirkulácie má väčšina odsávačov Concept, takže si nemusíte robiť starosti, že si nemôžete dovoliť krásny odsávač do kuchyne, keď nemáte vývod pary.

x

Extra tiché odsávače nájdete medzi komínovými, vstavanými a ostrovčekovými. Tichosť je ich obrovskou prednosťou, pretože dokážu efektívne odsávať výpary bez toho, aby vám v kuchyni nepríjemne hučali. Najtichší model s 56 dB je vstavaný odsávač OPI5060bc a ostrovčekový OPO4590ss

x