Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako vybrať práčku?

02.08.2022

Plánujete kúpu novej automatickej práčky? Pri jej výbere je nutné zvážiť množstvo faktorov. Poradíme vám, ako zvoliť ten správny model, ktorý bude vyhovovať potrebám práve vašej domácnosti.

Kapacita práčky alebo akú veľkú máte rodinu?

Podľa počtu členov vašej domácnosti by ste mali zohľadniť kapacitu bubna. Zatiaľ čo jednotlivcom alebo párom postačí práčka s objemom do 6 kg, viacčlenné rodiny by sa mali zamerať na modely s kapacitou bubna 7 kg a viac. Nikdy však nezabúdajte, že práčka je dlhodobou investíciou a pokiaľ plánujete svoju rodinu do budúcnosti rozšíriť, odporúčame vyberať z objemnejších modelov.

x

Hĺbka práčky vs. priestorové dispozície vašej domácnosti

Pri výbere práčky je taktiež dôležité myslieť na vaše priestorové možnosti. Práčky s predným plnením sa líšia predovšetkým v hĺbke. Pokiaľ máte malú kúpeľňu, napr. v panelovom dome, vašim požiadavkám plne vyhovie úzka práčka varianty SLIM.

x

Otáčky

Ide o parameter, ktorý udáva počet otáčok za minútu počas odstreďovania. Všeobecne platí, že čím viac otáčok, tým bude vaša bielizeň po vytiahnutí z práčky suchšia. Ak máte sušičku na bielizeň, odporúčame zaobstarať práčku s 1400 otáčkami, pretože bielizeň sa vám bude následne sušiť podstatne rýchlejšie, čím ušetríte nielen čas, ale aj spotrebu energie. Počet otáčok je možné pri práčke regulovať, takže nemusíte mať strach, že model s vysokými otáčkami by vám poškodil jemnú bielizeň.

1000 otáčok = šetrné žmýkanie, ideálne pre jemnú bielizeň

1200 otáčok = bežné žmýkanie, vhodné pre väčšinu bielizne

1400 otáčok = intenzívne žmýkanie, vhodné pre bielizeň, ktorá príde do sušičky

 

  x

 

x

Motor práčky

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje hlučnosť práčky aj spotrebu energie, je motor. Práčky môžu byť osadené klasickým alebo invertorovým motorom. Invertorový motor má oproti bežnému radu výhod - je spoľahlivejší, výkonnejší, tichší, energeticky úspornejší a dosahuje dlhšiu životnosť.

x

Aqua Stop

Aqua Stop čiže automatická ochrana proti pretečeniu stráži stav vody vo vnútri práčky. Pokiaľ dôjde k poruche, vypúšťacie čerpadlo začne odčerpávať vodu z bubna a tým zabráni jej úniku z práčky von. Vďaka tomu už nemusíte mať strach, že vytopíte seba alebo svojich susedov. Touto funkciou sú vybavené všetky práčok Concept.

x

Ovládací panel v slovenčine

Základom pohodlnej obsluhy je prehľadný ovládací panel. Automatické práčky Concept sú vybavené elektronickým displejom s otočným voličom pre rýchlu voľbu pracieho programu. Veľkou prednosťou je, že ovládací panel je v češtine, takže obsluhu práčky zvládne naozaj každý.

x

Set práčky a sušičky

Ak vám to priestory vašej domácnosti dovolia, ideálnym riešením k práčke je aj obstaranie sušičky na bielizeň. Vybrané modely umožňujú pripevnenie sušičky priamo na práčku do tzv. komínového zostavenia, čím ušetríte miesto a zároveň efektívne využijete priestor nad práčkou. Špeciálny medzikus oba spotrebiče perfektne zafixuje a opticky zladí. Navyše v sebe ukrýva výsuvnú dosku, ktorú môžete využiť ako poličku na odloženie koša s bielizňou.

x

Užitočné funkcie a programy

Automatické práčky disponujú aj radom užitočných funkcií a programov, ktoré vám prinesú plno výhod aj úsporu energií. Modely Concept ponúkajú tieto užitočné funkcie:

x

  • Automatické váženie bielizne – pred zahájením pracieho cyklu práčka automaticky zváži obsah bubna a podľa nameranej hodnoty optimálne prispôsobí množstvo vody aj dĺžku prania. Môžete tak docieliť výrazné úspory vody aj energie, pokiaľ nemáte práčku úplne naplnenú.

x

  • Antialergénna starostlivosť – v tomto programe môžete nastaviť špeciálne prídavné plákanie horúcou vodou. Vďaka tomu vo vašej bielizni nezostanú stopy pracieho prášku ani aviváže, ktoré by mohli na citlivej pokožke spôsobiť alergickú reakciu. Tento program je vhodný predovšetkým pre alergikov, ale aj na pranie detského oblečenia a spodnej bielizne.

x

  • Odložený štart – umožňuje odložiť začiatok pracieho cyklu a prispôsobiť koniec prania napr. na čas vášho príchodu z práce alebo ranného vstávania.

x

  • Detská poistka – zabráni nechceným zmenám v programe počas prania.

x

  • Funkcia polovičného plnenia – táto funkcia sa spustí automaticky, ak máte bubon naplnený menej ako z polovice. Práčka zníži spotrebu energie až o 50% a súčasne výrazne zníži spotrebu vody a dĺžku programu, takže budete mať vyprané za oveľa kratšiu dobu.

x

  • Double clean – jedná sa o inovatívnu funkciu, vďaka ktorej práčka dosahuje lepší prací výkon. Dve prídavné trysky striekajú viac vody spoločne s pracím prostriedkom priamo do bubna s bielizňou, a tým zvyšujú efektivitu prania a zároveň znižujú dĺžku pracieho cyklu. Touto funkciou sú vybavené modely PP6308i a PP6508i.

x