Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

BLDC motor a jeho výhody

03.03.2023

Výkonnejší, energeticky úspornejší, tichší a spoľahlivejší ako bežný motor. Tak by sa v skratke mohol charakterizovať BLDC motor.

Ide o novo používaný digitálny bezkefkový jednosmerný motor s elektrickou komutáciou, jeho označenie pochádza z anglického názvu Brushless DC electric motor. Využitie nachádza všade tam, kde je napájacie napätie jednosmerné. Používa sa napr. v dopravnom priemysle, poľnohospodárstve a modelárskej technike, v lekárstve, v leteckých a vojenských pohonných systémoch a pod. Svoje využitie ale nachádza i v domácnosti. Stretnúť sa s ním môžete v elektrotechnike, u akumulátorového náradia alebo v domácich spotrebičoch.

.

Hlavné výhody BLDC motorov:

.

  • VYSOKÝ výkon
  • DLHÁ výdrž
  • ÚSPORNÁ prevádzka
  • TICHÝ chod
  • BEZÚDRŽBOVÁ prevádzka (vo vnútri zariadenia nie sú žiadne prvky, ktoré by sa bežnou prevádzkou opotrebovávali)
  • VYŠŠIA spoľahlivosť (menej poruchový)
  • BEZPEČNÁ prevádzka
  • MENŠIA VEĽKOSŤ a HMOTNOSŤ oproti bežným kefkovým DC motorom
  • VYŠŠIA dynamika

.

.

BLDC motory u Concept spotrebičov

V sortimente spotrebičov Concept nájdete BLDC motory v kategórii upratovania, a to konkrétne u všetkých robotických vysávačov a u najsnovejších modelov tyčových a ručných vysávačov. Okrem už zmienených výhod sa BLDC motory podieľajú tiež na vysokej sacej sile, ktorá je pri vysávačoch jedným z najdôležitejších parametrov pre výber. Do budúcna sa s týmito motormi budeme iste stretávať čím ďalej viac. Tiež v Concepte plánujeme sortiment s BLDC motormi naďalej rozširovať, aby sme vám, našim zákazníkom, mohli poskytnúť to najlepšie. V najbližšej dobe túto skupinu rozšírime napr. o nové fény na vlasy.

.

Testujeme pre vás …

Vysávače vybavené BLDC motorom sme podrobili dôkladnej zaťažujúcej skúške. Zapojili sme ich do upratovania na všetkých typoch povrchov s rôznym znečistením, ktoré sa v bežnej domácnosti nachádzajú. A výsledok? I po niekoľkých sto hodinách prevádzky nezaznamenali žiadnu poruchu a spoľahlivo upratali s rovnako vysokou sacou silou ako na začiatku testovania.

.

Výhody BLDC motorov pre užívateľa

Využitie BLDC motorov je výhodné ako pre výrobcov, tak i pre koncového užívateľa. Výrobcovia znižujú poruchovosť, čím súčasne rastie hodnota produktu, pretože získava väčšiu dôveru u zákazníkov. Naopak zákazník napriek vyššej obstarávacej cene si kupuje istotu, že mu bude spotrebič dlho a spoľahlivo slúžiť a nebude vyžadovať zvláštnu údržbu.

.

Záruka 7 rokov na BLDC motor

Kvalitou BLDC motorov sme si istí, a preto na ne u vybraných vysávačov predlžujeme záruku na 7 rokov. Akcia sa vzťahuje na tyčové vysávače Concept VP6020, VP6110, VP6120 a VP6200 a spočíva v predĺžení dvojročnej zákonnej záruky o ďalšiu bezprostredne nadväzujúcu päťročnú zmluvnú záruku práve na BLDC motor. Viac informácii sa dozviete v pravidlách marketingovej akcie. 

.