Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Kulmy

Kulmy

Kulmy

Kulmy sú tu pre všetky typy vlasov, ktoré trápia nepravidelné vlny alebo naopak neustála nudná rovnosť. Dodajte vlasom šmrnc a použite kulmu pre vytvorenie bohatých a rovnomerných vĺn.

Aký je rozdiel medzi kulmou, kulmofénom, fénom a žehličkou na vlasy?

Ak sa neorientujete vo všetkých možných prístrojoch, ktoré na vlasy existujú. Pokúsime sa vám ich trochu priblížiť.

 • Kulma - má perfektný tvar pre tvorbu vĺn či kučier
 • Fén - slúži len k vysušeniu vlasov
 • Kulmofén - zvládne vlasy natočiť, dodať im objem a vysušiť
 • Teplovzdušná žehliaca kefa - je veľmi podobná kulmofénu, akurát vlasy žehlí a vysušuje
 • Žehlička - žehlí čiže rovná vlasy, niekedy je špeciálne prispôsobená tak, aby dokázala vytvoriť i vlny

Kulmy na vlasy v niekoľkých prevedeniach

Automatická kulma na kučery zvládne sama namotať prameň a rovnomerne natočiť vlasy. S ňou je kulmovanie rýchlejšie a precíznejšie

Kliešťová kulma umožňuje pridržať prameň vlasov na kulme pomocou klipu. Vzhľad vlny je určený silou prameňa

Kónická kulma vytvára vďaka zúženému tvaru prirodzené vlnky. Súčasťou nie je žiaden klip, ktorý by prameň držal, takže je kulmovanie náročnejšie, dopraje vám ale prirodzený vzhľad

Trojkulmy a multistylery majú väčšinou viacero nástavcov a vytvárajú úplne iné vlny, ako dokážu klasické kulmy. Kulmovanie je síce veľmi rýchle, do prístroja je ale potrebné investovať vyššiu cenou

Kulma na vlny podľa priemeru

Podľa priemeru kulmy vytvoríte na svojej hlave rôzne veľkosti vĺn. Ak siahnete po kulme s priemerom nižším ako 19 mm, postará sa o to, aby ste mali jemné a úzke vlnky ideálne na ples. Naopak s priemerom vyšším ako 19 mm si vytvoríte ležérne vlny, ktoré sú perfektné na každý deň. Na trhu nájdete kulmy s priemerom až 38 mm, ktoré vám vytrovia veľmi mohutné a veľké vlny.

Povrch kulmy na vlasy

 • Keramický povrch rovnomerne rozvedie teplo po celej dĺžke kulmy a chráni vlasy pred spálením.
 • Titánový povrch sa vyznačuje odolnosťou proti vysokej teplote a poškrabaniu. Výhoda titánu je dlhá životnosť a rýchle zahriatie.
 • Kulma s turmalínom je vhodná pre krepovité a hrubé vlasy, pretože ich hydratuje a chráni pred vysušením.

Funkcie pre jednoduchšiu tvorbu účesu

Studený hrot poskytuje ochranu pred spálením. Vďaka studenej špičke sa s kulmou lepšie manipuluje.

Stojan umožňuje odloženie horúcej kulmy bez toho, aby sa teplá časť dotýkala akéhokoľvek povrchu.

Ako si navlniť vlasy bez kulmy a žehličky?

Otázka, ako si urobiť kučeravé vlasy bez prístroja na vlasy, ženy prevádza od samotného detstva. Buď vám niekto kulmu nedovolil kúpiť alebo to bol zbytočný výdaj, pretože nemáte peniaze na rozhadzovanie. Ak chcete občasne navlniť vlasy, môžete vyskúšať naše tipy, ako na vlnité vlasy bez kulmy a žehličky. Pre častejšie vlnenie vlasov, ale odporúčame si zaobstarať kulmu, pretože vám urobí precízne vlny. Tieto tipy vám totiž nezaručia, že vaše vlny budú krásne, proste vlasy môžu byť jednoducho len navlnené, ale ako, to už je na vlasoch.

 1. 1. Vlny pomocou oapska od županu - Stačí si opasok položiť na hlavu tak, že stred opaska je v strede vašej hlavy. Oba konce visia dole pozdĺž vašej tváre. Okolo opaska obmotajte pramene vlasov, ktoré prirobíte gumičkou. Ako posledný krok prirobíte konce opasku k vrchu vašej hlavy napríklad pomocou štipca.
 2. 2. Vlny vďaka upleteným vrkočom - Tento štýl vlny pravdepodobne poznáte odjakživa, záleží ale na tom, aké vlny chcete mať. Malými vrkočmi si vytvoríte krepovaté vlasy, pomocou veľkých vrkočov naopak objemné vlny. Holandské alebo francúzske vrkoče vám doprajú vlny až od korienkov vlasov.
 3. 3. Natáčky od vašej babičky - Ak nájdete doma alebo u prarodičov staré natáčky, môžete ich k vlnám využiť. Bohužiaľ je u nich nevýhoda toho, že po natočení môžete vyzerať trochu ako pudel.
 4. 4. Drdoly z ponožiek - Na účes využite staré ponožky, ktorým odstrihnete prstovú časť. Následne ich stočte do tvaru donutov. Z vlasov si urobte, buď jeden cop alebo viac, podľa vašej hustoty vlasov. Konce vlasov pretiahnete ponožkou a namotávajte ich pomocou rolovania z vonkajšieho okraja. Vytvorený drdol by na hlave mal sám od seba držať.

Podrobné vyhľadávanie

Cena

EUR
EUR

Zoradiť podľa

vzestupně sestupně

Filter skladu

Parametrický filter

1 produkt
1 stránka

Položek na stránku:

 
 

KK1180 Kulma na vlasy kliešťová

Kulma na vlasy kliešťová TITAN CARE KK1180; Kvalitné spracovanie; Rýchle nahriatie; Rovnomerná teplota; Krásne vlny za okamih; S kliešťovou kulmou na vlasy Concept KK1180 vytvoríte za okamih krásne a pevné vlny s dlhotrvajúcim efektom. Je veľmi ľahká, ...

16.00 EUR 

s DPH