Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Parné čističe

Parné čističe

Parné čističe

Parný čistič sa stane kúzelným pomocníkom vašej domácnosti. Upratovanie pomocou pary je rýchle, šetrné a jednoduché. Čističe zvládnu vysať, vytrieť, ale hlavne vydezinfikovať horúcou parou takmer ktorékoľvek miesto. Perfektne poslúži alergikom, pretože para zahubí všetky nečistoty a škodliviny, ktoré ich inak dráždia.

Čo je parný čistič a ako vôbec funguje?

Parný čistič je prístroj, ktorý pomocou horúcej pary dokonalo vyčistí nielen tvrdé podlahy a koberce, ale vďaka ďalšiemu príslušenstvu tiež iné povrchy. Horúca para zahubí až 99 % baktérií, ktoré sa u vás v domácnosti vyskytujú. Čistič funguje na základe kombinácie tlaku a vysokej teploty okolo 100 °C. Vytvorí z vody paru a tá je potom hnaná vysokým tlakom von. Para rozpustí nečistoty bez použitia chemických prostriedkov. U parného mopu je potrebné iba naplniť nádržku vodou, pripevniť textilný poťah zospodu mopu a za pár sekúnd, než sa voda ohreje, si môžete dávkovať paru pomocou rozprašovača.

Kde všade môžem parné čistenie využiť?

Ako už bolo spomenuté vyššie, parné čističe zvládnu ošetriť i iné miesta a povrchy, než len podlahy a koberce. Vďaka bohatému príslušenstvu je možnosť využitia parného mopu skutočne široká.

 • Parné čistenie na podlahy je vhodné na väčšinu povrchov. Poradí si s plávajúcou podlahou, dlažbou, obkladmi i linoleom. Nie je vhodný na drevené voskované a olejované krytiny.
 • Na koberce sa dá parný mop bez problémov tiež využiť. Zvládne odstrániť veľmi hlbokú špinu, a preto je vhodné ho využívať i na matrace, aby ste mali zdravé prostredie na spánok.
 • Parný čistič na sedačky zvládne odstrániť akékoľvek škvrny a zápach, ktorý váš čalúnený nábytok trápi, a to rýchlo a efektívne.
 • Na škáry je parný čistič preborník. Zvládne odstrániť nečistoty zo všetkých medzierok a škár, ktoré sa bežným spôsobom ťažko čistia.
 • Parné čistenie okien je zázrak, ktorý vás zachráni od celodenného leštenia okien, do ktorého sa nikdy nikomu nechce. Poradí si tiež so žalúziami, okennými rámmi, záclonami a zrkadlami.
 • Parné čistenie kúpeľní a kuchýň vám pomôže v odstránení nečistôt a baktérií na akomkoľvek mieste budete chcieť, nech už je to WC, vaňa, sifóny, odpadkové koše, drezy a všetky kuchynské spotrebiče.
 • Multifunkčný pomocník

  Parné čističe toho zvládajú oveľa viac ako len vytvárať paru. Z niektorých čističov sa môže oddeliť ručná jednotka a jednoduchšie s ňou čistiť horšie dostupné miesta. Zároveň konkrétne modely sú opatrené funkciou vysávania pre ešte efektívnejšie upratovanie.

 • Ručný parný čistič je vhodný pre tých, čo ho chcú využívať na menšie plochy. Vďaka malým rozmerom a nízkej hmotnosti môžete s čističom upratovať kdekoľvek a nie je náročné ho prenášať.
 • Parný mop 2 v 1 v sebe skrýva ešte ručnú jednotku, vďaka ktorej sa s parou dostanete hlbšie do zákutia vašej domácnosti a do miest, kam sa s celým mopom nedostanete.
 • Parný čistič 3 v 1 je pripravený na kompletné upratovanie domácnosti. Vysaje, vytrie pomocou pary, a ešte sa s ním dostanete všade vďaka ručnej jednotke. Čistič zvládne byť vysávač a parný mop v jednom, takže vysáva a vytiera pomocou pary naraz. Tiež môžete ale iba vysávať alebo používať paru.
 • Dôležité parametre a funkcie

 • Objem nádoby na vodu je u každého modelu iný, pohybuje sa to však medzi 330-730 ml. Modely s vysávačom majú i nádoby na prach, tie majú až 1 l objemu.
 • Ovládanie parných mopov i čističov je veľmi individuálne. U nižších modelov, ktoré majú iba funkciu parného čistenia, si užívateľ nastaví intenzitu produkovanej pary. U vyšších modelov s vysávačom, zvolíte medzi tým, či chcete vysávať alebo vytierať či oboje a následne ešte zvolíte intenzitu pary.
 • Cyklónové vysávanie s kvalitným filtrom vám umožní úplne hygienicky vyprázdňovať nádobu s prachom. Stačí stlačiť tlačidlo a vysypať prach do koša bez toho, aby ste sa ho dotkli. Vhodné je tiež i pre alergikov.
 • Vodný filter pomáha filtrovať minerály obsiahnuté vo vode, ktoré inak znižujú účinnosť parného čističa.
 • Bohaté príslušenstvo pre jednoduchšie upratovanie

  Parné mopy sú vybavené širokým množstvom príslušenstva, ktoré vám umožní vyčistiť akúkoľvek časť domácnosti. V balení nájdete kefy, trysky, textílie, hadice a podobných pomocníkov, ktorí vám zaručia čistý a zdravý domov.

  Podrobné vyhľadávanie

  Cena

  EUR
  EUR

  Zoradiť podľa

  vzestupně sestupně

  Filter skladu

  Parametrický filter

  3 produkty
  1 stránka

  Položek na stránku:

   
   

  Parný mop 2v1 PERFECT CLEAN CP2000

  Parný mop 2 v 1; CP2000; Parné čistenie; 2 v 1; Široké príslušenstvo; Sila čarovnej pary; Už Vás nebaví utrácať množstvo peňazí za čistiace prostriedky na upratovanie a používať chemické saponáty, ktoré môžu ohroziť Vaše zdravie? Využite takmer nadprir...

  89.00 EUR 

  s DPH

  Parný mop 2v1 CP2010

  Parný mop 2 v 1 Concept CP2010 PERFECT AIR; Dokonalá čistota; 2 v 1; Široké príslušenstvo; Sila kúzelnej pary; Horúca para dokáže zahubiť až 99 % baktérií, ktoré sa v domácnosti bežne vyskytujú. Parné čistenie je založené na kombinácii tlaku a vysokej ...

  73.00 EUR 

  s DPH

  Parný čistič PERFECT CLEAN CP1010

  Parný čistič Perfect Clean; CP1010; Široké príslušenstvo; Špecialista na kúpeľňu; Ekologické čistenie; Parný čistič CP1010 Perfect Clean predstavuje ideálne riešenie na odstraňovanie usadených mastnôt, nečistôt, špiny a vodného kameňa. Ekologické čiste...

  49.00 EUR 

  s DPH