Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Mýty a fakty o sušičkách bielizne

09.11.2022

Okolo sušičiek bielizne prúdi mnoho mýtov, ktoré kde koho odradia od nákupu spotrebiča, pritom zvládnu ušetriť toľko práce. Poďme si spoločne niektoré mýty vyvrátiť, a naopak sa utvrdiť o faktoch, ktoré sú v spojení so sušičkou správne a pravdivé.

Obrázok, na ktorom je obloha, spodky

Automaticky generovaný popis

x

Mýty

s

Bielizeň sušená na slnku je voňavejšia ako zo sušičky

x

Veríme, že predstava sušenia bielizne v horskej dedinke, kde bielizeň položíte na lúku a za hodinu upracete slnkom usušenú a trávou prevoňanú bielizeň, je veľmi romantická, bohužiaľ v dnešnej dobe už veľmi nepravdepodobná. Sušenie vonku už poskytuje problém v tom, že bielizeň navsiakne smogom či výfukovými plynmi alebo na nej pristane neporiadok z ulice. Sušička vám naopak zaručí, že po vyťažení bude vaša bielizeň voňavá, čistá, mäkká a hebká.

x

Vyblednutá bielizeň

x

Vyblednutú bielizeň vám zaručí sušenie na slnku, sušička nie. Bohužiaľ to romantické sušenie znovu stráca na svojej kráse, keď vám oblečenie pomaly stráca svoju sýtu farbu a začína blednúť. To ale môže ešte zachrániť sušička bielizne, ktorá vás o pravú farbu nikdy nepripraví.

h

Sušička ničí bielizeň

x

Práskanie nohavíc, diery v oblečení a rozídené švy. Za to sušička nemôže, a keď áno, tak v mizivom percente. Oblečenie sa opotrebováva z troch štvrtín nosením, potom zlým zvoleným programom na pračke a následne častým praním. Tiež tam hraje významnú rolu kvalita oblečenia. Na záver môžete viniť sušičku, ale až po tom, čo obviníte seba, že oblečenie veľa nosíte a práčke, že ho veľa perie. Sušička sa naopak snaží dať bielizni tú najlepšiu starostlivosť a dokonca vás zbaví žmolkov, ktoré po sušení nájdete vo filtri nie na svojej mikine.

xs

Zaberá množstvo miesta

x

Aj napriek to, že je to veľkosťou druhá práčka, v dnešnej dobe je možné si položiť sušičku na práčku vďaka špeciálnemu medzikusu, ktorý spotrebiče k sebe upevní, zafixuje a opticky zladí. Medzikus je možné využiť i ako vysúvaciu plochu, na ktorú si môžete položiť napríklad kôš s bielizňou. Vďaka komínovému zostaveniu si môžete dopriať obidva spotrebiče aj v malej kúpeľni v paneláku.

Obrázok, na ktorom je stena, vnútri, spotrebič, biela technika

Automaticky generovaný popis

Energeticky náročná prevádzka

x

V dnešnej dobe je energeticky náročná sušička mýtus. Značka Concept má sušičky z energetickej triedy A+++ a A++, ktoré sú vďaka tepelnému čerpadlu veľmi úsporné, pretože čerpadlo využíva zvyšné teplo k ďalšiemu sušeniu.

x

Sušička suší veľmi dlho

x

Ak máte predstavu o tom, že vám sušička usuší bielizeň do pol hodiny, tak tým pádom sú slova, že sušička suší veľmi dlho, oprávnené. Inak si ale spočítajme čas, ktorý nám zaberie klasické sušenie a koľko sušenia v sušičke.

x

Ak sušíme klasicky musíme počítať zhruba s 15 minútami vešania bielizne, niekoľko desiatkami hodín sušenia a potom znovu 15 minút upratania bielizne. Sušenie v sušičke zaberie len 2 hodiny so všetkým.  

x

Bielizeň zo sušičky je presušená

x

Väčšina sušičiek je v dnešnej dobe vybavená senzorovým sušením, ktoré kontroluje zvyškovú vlhkosť v bielizni. Sušička teda sama počká, kedy už je bielizeň dostatočne suchá a zastaví program bez vašej prítomnosti. Vďaka tomu vaša bielizeň nemôže preschnúť.

x

O sušičku sa musím veľmi starať

x

Sušička potrebuje po každom sušení obstarať dve veci, a to vyliatie vody, ktorú sušička vysuší a vyčistiť filter od nečistôt. Zaberie vám to ani nie minútu, takže mýtus o náročnom postaraní sa o sušičku je vyvrátený.

Obrázok, na ktorom je zrkadlo, osoba, odraz

Automaticky generovaný popis

Fakty

x

Sušička je skvelý pomocník pre alergikov

x

Vďaka vysokej teplote ničí sušička baktérie, ktoré sú častokrát pre alergikov dráždivé. Filter tiež zachytí ďalšie alergény ako je prach, zvieracie chlpy, vlasy alebo peľ. Zároveň je bielizeň jemnejšia a nedráždi citlivú pokožku.

x

Bielizeň nie je potrebné žehliť

x

Po dosušení bude vaša bielizeň našuchorená a mäkká, a vďaka funkcii, ktorá otáča bubnom po dobu, kým otvoríte sušičku, sa bielizeň nepokrčí svojou vlastnou váhou. Nemusíte tým pádom vôbec bielizeň žehliť, čo sa hodí všetkým vyťaženým maminkám, ktorým sa hromadí bielizeň na žehlenie v obývačke, ale nie je čas ju vyžehliť. To sa so sušičkou skončí.

x

Môžu v sušičke sušiť topánky

x

V základnej výbave sušičiek Concept nájdete držiak, do ktorého vložíte topánky, aby sa vám neponičili pohybom bubna. Zároveň voľte skôr nižšiu teplotu, aby sa vám topánky teplom nerozlepili. Inak sa ale nemusíte báť a nechajte sušičku postarať sa o vaše topánky.