Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Novinky skladom: kontaktný grily s teplotnou sondou

22.03.2023

Patríte medzi grilovacích nadšencov, ktorí si leto bez grilovania nevedia predstaviť? Pokiaľ áno, spozornite. Práve sme naskladnili úplne nové kontaktné grily GE3550 a GE3500, s ktorými môžete začať grilovaciu sezónu hneď teraz.

.

Hlavné výhody elektrických grilov

.

Na elektrickom grile je možné grilovať po celý rok, kedykoľvek a za akéhokoľvek počasia. Pokiaľ sa rozhodnete oslniť svojich priateľov svojim grilovacím umením, ale počasie vám do toho hodí „vidly“ … nevadí. Elektrický gril neprodukuje žiaden dym ani zápach, takže ho môžete rozpáliť aj v uzavretej miestnosti. Oproti klasickému grilu ponúka kontaktný tiež možnosť obojstranného grilovania, vďaka ktorému budú vaše pokrmy rýchlejšie pripravené a nemusíte ich počas prípravy obracať. Na nepriľnavom povrchu platní sa pokrmy nepripaľujú a grilovanie je zdravšie, pretože nevyžaduje použitie žiadneho tuku. A pokiaľ gril práve nevyužívate, môžete ho v uzavretej polohe uzamknúť a uskladniť, bez toho aby vám prekážal alebo zaberal miesto na linke.

.

.

Nové kontaktní grily GE3550 a GE3500 myslia na každého - vegetariána i mäsožrúta. Ugrilujete na nich naozaj čokoľvek, na čo si spomeniete. Pokiaľ pripravujete väčšie množstvo jedla naraz, využite BBQ grilovanie, ktoré poskytuje viac priestoru. Vaše pochúťky môžete rozložiť na obe platne súčasne a je len na vás, či použijete platne hladké, vrúbkované alebo ich nakombinujete. Veľkou výhodou je tiež možnosť rozpálenia každej platne zvlášť na inú teplotu, takže si intenzitu grilovania prispôsobíte presne podľa svojich potrieb.

.

.

GE3550

GE3500

.

.

Steakoví gurmáni zbystrite

.

Najobľúbenejšou funkciou každého milovníka steakov je iste grilovací asistent. Jednoduchou voľbou dovedie vaše steaky k úplnej dokonalosti. Stačí si len zvoliť váš obľúbený stupeň prepečenia a hotovo. Gril si nastaví presnú teplotu a postráži čas prípravy. Vyberať môžete zo štyroch variant – od krvavého až po dokonale prepečený.

.

.

Stupne prepečenia steakov:

  • Medium Rare = krvavý steak s ružovým rezom, okraje prepečené s chrumkavou kôrkou, šťava načervenalá, vnútorná teplota 54-56 °C, doba prípravy v kontaktnom grile 60 s
  • Medium = stredne prepečený steak s takmer hnedým až šedým rezom a naružovelým stredom, šťava ružová, vnútorná teplota 61 °C, doba prípravy v kontaktnom grile 90 s
  • Medium Well = prepečený steak v reze takmer hnedý s náznakom ružového stredu, šťava svetle ružová až šedá, vnútorná teplota 64-65 °C, doba prípravy v kontaktnom grile 120 s
  • Well Done = úplne prepečený steak v reze hnedý a maximálne prepečený, šťava svetlo šedá až číra, vnútorná teplota 70 °C a viac, doba prípravy v kontaktnom grile 200 s

.

.

Teplotná sonda

.

Oba nové grily sú vybavené teplotnou sondou, ktorú oceníte najmä pri grilovaní mäsa. Stačí ju zapichnúť do pokrmu a na displeji strážiť vnútornú teplotu. S teplotnou sondou dovediete svoje grilovanie k dokonalosti a nikdy sa vám nestane, že by ste svojim hosťom servírovali nedopečené mäso.

Viac platní viac možností

.

Nové kontaktné grily Concept sú vybavené grilovacími platňami s hladkým a vrúbkovaným povrchom, model GE3550 je v základnej výbave rozšírený tiež o platne na vafle.

.

.

Vrúbkované platne

.

Tieto dosky je možné využiť ako pre kontaktný (uzavretý), tak aj pre BBQ (otvorený) spôsob grilovania. Kontaktné grilovanie je vhodné na prípravu steakov, hamburgerov a ďalších pokrmov, ktoré potrebujete mať rýchlo a rovnomerne prepečené. Výborný je tiež k zapekaniu toastov, tortíl či pannin.

.

Na otvorených platniach ugrilujete všetko ako na klasickom grilu. Vďaka vrúbkovanému povrchu sa potraviny dobre prepečú a súčasne si uchovajú svoju šťavnatú chuť.

.

Hladké platne

.

Grilovacie dosky s hladkým povrchom sú určené pre prípravu lievancov, palaciniek, vajec, rýb, zeleniny, syrov, zemiakových placiek alebo k zapekaniu pečiva.

.

Platne na vafle

.

Vďaka grilovacím platniam na prípravu vaflí si túto obľúbenú pochúťku môžete pripraviť kedykoľvek máte chuť a presne tak, ako ich máte najradšej: na sladko, na slano, na raňajky, desiatu alebo len tak, kedy máte chuť. Platne na vafle si môžete dokúpiť aj k modelu GE3500.

.

Recept na syrové vafle

.

Suroviny: 220 g hl. múky, 2 kopcovitej lyžice kukuričného škrobu, 2,5 lyžičky kypriaceho prášku, 1 lyžička soli, 380 g kefíru, 2 vajcia, 60 g masla, 90 g čedaru, čerstvo mleté čierne korenie

.

Postup: V mise zmiešame múku, škrob, kypriaci prášok, soľ a čierne korenie a premiešame. V hrnci rozohrejeme maslo, potom odstavíme a pridáme kefír, vajce a syr. Do grilu umiestnime platne na vafle a rozohrejeme. Obe zmesi ľahko premiešame a pečieme dozlatista.

.

.

Menu na celý deň

.

Elektrický kontaktný gril si nájde využitie po celý deň. Ráno vám prevonia deň sladkými raňajkami v podobe lievancov, palaciniek alebo vaflí, k obedu vám pripraví šťavnatý steak, na raňajky panini a večer pohostí partiu priateľov grilovanými pochúťkami všetkého druhu.

.