Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Objavte kúzlo parnej rúry a spoznajte nové chute

27.03.2024

Využitie pary pri pečení je moderným kulinárskym trendom. Parný režim v rúrach umožňuje pečenie bez oleja, čo je nielen zdravšie, ale tiež pomáha potravinám udržať si viac prirodzenej chuti a vône. Nechajte sa uniesť do sveta, v ktorom bude každé sústo plné šťavnatosti a bez straty dôležitých živín.

.

Ako si vybrať tú pravú parnú rúru pre vaše kulinárske dobrodružstvo

.

Pri výbere parnej rúry treba zvážiť niekoľko faktorov. Najdôležitejšia je voľba intenzity pary a prispôsobiť nastavenia podľa vašich kulinárskych potrieb. Dobrá parná rúra by mala umožňovať jednoduchú reguláciu vlhkosti a teploty, aby sa dosiahli optimálne výsledky pri rôznych typoch pečenia. Niektoré rúry ponúkajú aj parné čistenie, čo je fantastická funkcia pre ľahké udržiavanie čistoty bez použitia drahých chemikálií.

.

Parná rúra Steam+ Concept ETV8960bcN umožňuje voľbu z troch intenzít dávkovania pary a reguláciu teploty v rozmedzí od 30 do 250 °C. Samozrejmosťou je aj parné čistenie, ktoré zaistí rýchle, jednoduché a vysoko účinné čistenie vnútorného priestoru rúry bez chémie.

Ďalším kľúčovým aspektom je kapacita a dizajn rúry, ktoré by mali zodpovedať veľkosti vašej kuchyne a štýlu vášho varenia.

.

Zdravé varenie s unikátnou chuťou a textúrou

.

S parnou rúrou sa lúčime s prebytočnými tukmi a olejmi, ktoré sú bežne používané pri varení a pečení. Vďaka tomu si môžete byť istí, že vaše jedlo bude nielen lahodné, ale aj zdravé, pretože si uchová dôležité vitamíny a živiny.

.

Jedným z hlavných lákadiel parnej rúry je schopnosť zachovať prirodzenú chuť a textúru potravín. Vaše jedlo zostane šťavnaté a chutné, ako si to zaslúžite. Upečené pečivo bude mäkké vo vnútri a chrumkavé zvonku, mäso bude šťavnaté a mäkké.

.

Čo všetko môžete robiť v parnej rúre?

.

  40 °C

   kysnutie cesta– cesto na povrchu bude krásne vláčne

  40-43 °C

   rozpúšťanie medu bez straty živín (cca 8 h)

  40-60 °C

   rozmrazovanie

  55 °C 

   ryby

  55-60 °C

   sous-vide (ryby, zelenina)

  60-65 °C

   sous-vide (mäso, hydina)

  60-65 °C 

   bravčová panenka

  75 °C 

   kuracie/morčacie prsia

  85 °C 

   mäso

  100 °C 

   prílohy – ryža, zemiaky, knedle

.

Tajomstvo dokonalej kôrky

.

Ako je to možné, že niečo také jednoduché ako para môže spôsobiť tak obrovskú transformáciu v pečení? Tajomstvo spočíva v jej schopnosti dodávať cestu práve to, čo potrebuje – vlhkosť. Počas pečenia para uchováva cesto vláčne a pružné, čo je kľúčom k dokonalému nárastu a vytvoreniu chrumkavej, zlatej kôrky.

.

Okrem toho para zabraňuje predčasnému tvrdnutiu povrchu pečiva, čo umožňuje, aby sa pečivo ďalej rozpínalo a formovalo. Takže, či už pečiete bagety, ktoré by sa nestratili na parížskych uliciach, alebo chlieb s chrumkavou kôrkou, ktorý by mohol slúžiť ako predmet závisti vo vašej miestnej pekárni, využitie pary je tým pravým kľúčom k úspechu.

Chlieb, ktorý vychádza z parnej rúry, nie je len obyčajný chlieb. Je to chlieb, ktorý rozpráva príbeh – príbeh vláčnosti, chrumkavosti a neodolateľnej chuti. Para pri pečení zaisťuje, že chlieb zostane vo vnútri šťavnatý, zatiaľ čo vonkajšia kôrka dosahuje dokonalú chrumkavosť. Tento kontrast textúr je tým, čo robí chlieb tak nezabudnuteľným.

.

Vlhkosť v rúre navyše pomáha rozvíjať hlbší chuťový profil, čo znamená, že každé sústo je plné bohatšej a intenzívnejšej chuti. Či už je to kváskový chlieb alebo jednoduchý biely chlieb, použitie pary pri pečení premení každý recept na dielo, ktoré je radosťou nielen pre chuťové poháriky, ale aj pre dušu.

.

Nebojte sa byť kreatívni. Pridajte do svojho pečiva bylinky, semienka alebo dokonca sušené ovocie, aby každý kúsok bol originálnym dielom. A čo viac, s parnou rúrou môžete experimentovať aj s pečením bez oleja, čo prináša zdravšiu alternatívu tradičného pečenia.

.

Kreatívne recepty, ktoré oživia vašu kuchyňu

.

Pečenie s parou vás neobmedzuje iba na tradičné pečivo. Otvára dvere do sveta nekonečných možností. Môžete experimentovať s receptami z celého sveta, od francúzskych bagiet cez talianske ciabatty až po párené buchty, ktoré sú populárne v ázijských kuchyniach a teraz si ich môžete pripraviť priamo vo vašej kuchyni s pomocou parnej rúry. Tieto lahodné malé poklady sú jemné, vláčne a ideálne na experimentovanie s rôznymi náplňami, od sladkých po pikantné.

S parou môžete nielen objavovať recepty z rôznych kútov sveta, ale tiež adaptovať tradičné recepty a priniesť do nich nový rozmer. Je to ako vydať sa na kulinársku expedíciu, kde každý recept je novým dobrodružstvom, každá chuť novým objavom.

.

Súvisiace články

.

Aké výhody prináša pečenie v pare?