Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

S parnou rúrou je každý pokrm zdravší a lahodnejší

06.10.2022

Pečenie a varenie v pare vaše pokrmy rozmaznáva. Neuberá im na vitamínoch, mineráloch a dôležitých živinách, naopak ich uchováva v čo najvyššom množstve. Jedlo nestráca na objeme a je diétne, pretože k tomuto štýlu prípravy nepotrebujete žiaden tuk. Chcete vedieť o parnej rúre viac? Prečítajte si náš článok.

Obrázok, na ktorom je skrinka, rúra, vnútri, spotrebič

Automaticky generovaný popis

Jednoduchšie dodržiavanie diéty

x

Príprava diétnych jedál býva časovo náročná, nudná a únavná. Častokrát nás to odradí od toho, jesť viac zdravo. Vďaka parnej rúre sa ale váš jedálniček môže úplne zmeniť. Jedlo je vďaka absencii tuku ľahšie a zdravšie. Vďaka pare si uchováva svoje živiny, objem a predovšetkým chuť, ktorá zostáva ďaleko intenzívnejšia, ako keď pokrm pripravujete klasickou cestou. Para sa perfektne postará o mäso, ktoré výborne prepečie, vytvorí mu krásnu kôrku a dodá mu šťavnatosť. A cesta k zdravému jedlu je rýchla. Vložte do rúry, zapnite vhodnú intenzitu pary a môžete ísť robiť niečo iné.

x

Nastav si toľko pary, koľko potrebuješ

x

Intenzita pary sa pri rúre dá voliť v 3 stupňoch, a to podľa toho, aké jedlo práve pripravujete. Nízka intenzita pary je vhodná pre prípravu veľkých kusov mäsa a k pečeniu kysnutých ciest, stredná pre prípravu rýb, gratinovanej zeleniny alebo ohrievanie nemrazených pokrmov. Posledná intenzita, a to ta vysoká, slúži k príprave menších kusov mäsa, steakov alebo rezňov.

x

Vlastní všetky funkcie, ktoré má aj klasická rúra

x

Nemusíte mať strach, že by ste si kúpili len parnú rúru a ostatné programy by nemala. Rúra je vybavená úplne rovnako ako ta klasická. Má 12 funkcií pečenia, medzi ktorými nájdete aj teplovzduch, gril alebo funkciu rozmrazovania. Ak sa vo funkciách nevyznáte, nezúfajte, prečítajte si náš článok, v ktorom vám predstavujeme každú funkciu rúry a odporúčanie, na čo ju použiť. 

c

Čistenie rúry pomocou pary… aké jednoduché

x

Čistenie rúry je veľmi otravná vec, na ktorú sa snažíme zamerať, aby pre vás bola čo najmenej náročná. Pri parných rúrach za vás všetko vyčistí para. Stačí naplniť zásobník vodou a aktivovať funkciu čistenia. Horúca para zmäkčí všetky nečistoty, ktoré sa dajú následne po skončení programu jednoducho zotrieť handrou. Pri klasických rúrach sa môžete stretnúť s čistením pomocou katalytických vložiek alebo pomocou pyrolýzy.