Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Všetko, čo potrebujete vedieť o odsávačoch pár

30.04.2024

V moderných domácnostiach hrá digestor/odsávač pár dôležitú úlohu, aj keď ho mnohí často prehliadajú. Tento nenápadný spotrebič nie je len prostriedkom na odvádzanie pary a zápachov z kuchyne, ale tiež kľúčovým prvkom na udržanie vzduchu čistého a zdravého. Prečítajte si článok, aby ste zistili, aký význam má odsávač pár vo vašej kuchyni a ako si vybrať ten správny model pre vaše potreby.

Odvádzanie pary a zápachu

.

Digestor je vaším tajným spojencom proti nepríjemným vôňam, pare a mastnote vo vašej kuchyni. Vďaka svojmu výkonnému ventilátoru a filtrom dokáže rýchlo odviesť splodiny z varenia, čím udržuje vzduch čerstvý a čistý.

.

Zdravšie kuchynské prostredie

.

V kuchyni môže byť mnoho škodlivých častíc a plynov, ktoré sa uvoľňujú pri varení. Digestor pomáha eliminovať tieto škodlivé látky, čo vedie k zdravšiemu prostrediu pre vašu rodinu a zabraňuje vdychovaniu škodlivých pár.

.

Rôzne druhy digestorov

.

Existuje mnoho typov odsávačov: vstavané, komínové, ostrovčekové, podstavné, výsuvné, recirkulačné či moderné integrované digestory, ktoré sú súčasťou indukčnej varnej dosky. Každý typ má svoje vlastné výhody a vhodné použitie, takže si pri výbere vyberte ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašej kuchyni a vašim potrebám.

.

Vstavané digestory

.

Sú určené na to, aby boli zabudované v kuchynských skrinkách nad varnou doskou. Je potrebné mať zabudovanie kuchyne presne naplánovanú, aby sa tam daný digestor zmestil. Vstavané alebo integrované odsávače pár patria medzi výkonnejšie typy. Vstavané alebo integrované odsávače patria medzi výkonnejšie typy.

.


.

.


.

.

Komínové odsávače

.

Fungujú na báze odvodu vzduchu do komína, ventilačnej šachty či vonkajšieho prostredia, čo znamená, že odsávanie je veľmi efektívne. Komínové digestory sú vhodné do veľkých kuchýň.

.


.

.

.


.

Ostrovčekový, priestorový odsávač

.

Sú obdobou komínových digestorov, ktoré sa miesto na stenu upevňujú na strop. Sú vhodné do domácnosti, kde je varná doska umiestnená na tzv. kuchynskom ostrovčeku mimo kuchynskej linky.

.


.

.


.

Podstavené odsávače

.

Sú nenápadné a kompaktné modely, ktoré sa inštalujú pod závesné skrinky. Dosahujú nižší výkon, ktorý je však úmerný menším kuchyniam, do ktorých sú tieto modely určené.

.


.

.

.


.

Výsuvné odsávače

.

Jedná sa o kompaktné modely, ktoré sa inštalujú do kuchynských skrinie. Sú vhodné do menších a stredných kuchýň a disponujú vysúvacím panelom, vďaka ktorému sa zväčší odsávaná plocha.

.


.

.

.


.

Recirkulačné odsávače

.

Medzi recirkulačné modely patria všetky digestory Concept. Môžete ich teda použiť aj v kuchyni, z ktorej nemožno odvádzať paru von. Recirkulácia funguje tak, že digestor prečistí vzduch vďaka prídavnému uhlíkovému filtru a vráti ho späť do miestnosti.

Odsávač v indukčnej doske

.

Jedná sa o multifunkčné zariadenie, ktoré v sebe zahŕňa dva spotrebiče - indukčnú varnú dosku a odsávač. Toto moderné spojenie je stále viac obľúbené a prináša úsporné riešenie do každej modernej kuchyne.

.


.

.


.

Moderné funkcie

.

Moderné digestory ponúkajú množstvo pokročilých funkcií, medzi najzaujímavejšie patria:

.

  • bezdotykové ovládanie Nontouch – umožňuje ovládanie pomocou gest rúk
  • dotykové ovládanie – ovládanie pomocou dotykového panelu
  • one-touch ovládanie – veľmi jednoduchý spôsob ovládania pomocou jedného tlačidla
  • pachové senzory – automaticky regulujú výkon odsávania podľa aktuálneho množstva pachu v miestnosti
  • LED osvetlenie – úsporné osvetlenie s dlhou životnosťou, ktoré efektívne osvieti varnú dosku
  • regulácia výkonu – možnosť výberu z niekoľkých stupňov výkonu
  • Boost – funkcia pre krátkodobé dosiahnutie maximálneho výkonu
  • signalizácia znečistenia filtrov – kontrolka, ktorá vás upozorní na nutnosť vyčistenia/výmeny filtrov
  • časovač – umožňuje nastavenie odloženého vypnutia

Údržba a čistenie

.

Pravidelná údržba a čistenie odsávača sú nevyhnutné pre udržanie jej optimálneho výkonu. Vonkajší povrch spotrebiča čistite vlhkou handričkou a následne utrite do sucha. Na čistenie nepoužívajte hrubé abrazívne čistiace prostriedky alebo ostré kovové škrabky, mohli by ste si poškriabať povrch spotrebiča. Veľmi dôležité je aj pravidelné čistenie a výmena filtrov. Pri bežnom používaní odporúčame kovové filtre čistiť raz za mesiac. Uhlíkový filter nie je možné umývať. Pokiaľ teda využívate recirkuláciu, uhlíkový filter meňte približne každé 2-3 mesiace. Pravidelné čistenie pomôže predĺžiť životnosť vášho digestora. Bližšie informácie k údržbe vášho modelu nájdete v návode.