Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Vylúhované čajové vrecká využite na pleť aj upratovanie

31.01.2023

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že vylúhované čajové vrecko nemusíte hneď hádzať do koša, ale naopak ho môžete ešte veľmi dobre využiť. Ako? Dáme vám hneď niekoľko tipov, ktoré môžete po dopití šálky vyskúšať. Škála využitia je široká a zasahuje rovno do niekoľkých oblastí, či už to je starostlivosť o pleť, upratovanie alebo záhradkárčenie.

cerny_caj_v_rukou

x

Zachytí každý pachx

x

Čaj dokáže výborne zachytiť nežiadúci pach. Nechali ste v chladničke otvorené aromatické jedlo a zápachu sa nemôžete zbaviť do teraz? Nazhromaždite využité vrecká, vložte ich do misky, ktorú na určitú dobu uzatvoríte v chladničke. Úplne rovnako vám čaj pomôže aj so zápachom z odpadkového koša, stačí, keď pri výmene igelitového vrecka, dáte na jeho dno pár vreciek a odpadky budú o niečo menej smrdieť.

x

Starý a zapáchajúci koberec je ideálnou prácou pre čajové vrecko. Najprv čaj nechajte vyschnúť a potom ho vsypte do misky spoločne so sódou. Koberec zmesou posypte a nechajte pôsobiť okolo 20 minút. Potom vysajte. Ale dajte si pozor, čaj ľahko zafarbuje, preto zmes nevyužívajte na svetlé koberce a tkaniny.

Rychlovarná konvice 1,0 l  RK0062

Rýchlovarná kanvica 1,0 l RK0062

39 €

Rychlovarná konvice 1,0 l RK0060

Rýchlovarná kanvica 1,0 l RK0060

39 €

Rychlovarná konvice 1,7 l  RK2381

Rýchlovarná kanvica 1,7 l RK2381

19 €

Rychlovarná konvice 1,7 l  RK2383

Rýchlovarná kanvica 1,7 l RK2383

19 €

Rychlovarná konvice 1,7 l NORDIC RK3310

Rýchlovarná kanvica 1,7 l NORDIC RK3310

29 €

Rychlovarná konvice 1,7 l RETROSIGN RK3332

Rýchlovarná kanvica 1,7 l RETROSIGN RK3332

33 €

Rychlovarná konvice s regulací teploty 1,5 l Salt & Pepper RK3300

Rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty 1,5 l Salt & Pepper RK3300

65 €

Rychlovarná konvice s regulací teploty 1,7 l INTUITIVE RK3340

Rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty 1,7 l INTUITIVE RK3340

73 €

Rychlovarná konvice s regulací teploty 1,7 l RK4130

Rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty 1,7 l RK4130

63 €

Rychlovarná konvice s regulací teploty 1,7 l THERMOSENSE RK4170

Rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty 1,7 l THERMOSENSE RK4170

59 €

Rychlovarná konvice s regulací teploty 1,8 l s čajovým sítkem RK4066

Rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty 1,8 l s čajovým sitkom RK4066

35,90 €

x

Pomôže s hmyzom aj s hlodavcami

x

Z obyčajného vrecka čaju si doma môžete vyrobiť aróma difuzér s vedľajšou funkciou, a to odháňanie nepríjemného hmyzu. Stačí vylúhované vrecko pokvapkať vaším obľúbeným esenciálnym olejem a vôňa sa po chvíli začne uvoľňovať. Skvelo to využijete pri letných večeroch, kedy sú častokrát komáre veľmi neodbytné. Ak sa neubránite nejakému bodnutiu od hmyzu, stačí si vrecko (už bez esenciálneho oleja) priložiť na štípanec. Uvidíte, ako sa vám uľaví. Rovnaké účinky má čaj aj na popáleniny od slniečka.

c

Ak vás doma trápia myši, tak aj s tým vám čaj pomôže. Hlodavce neznášajú vôňu čaju, a preto keď ho položíte na miesto, kde sa vyskytujú, už sa pravdepodobne u vás neukážu.

x

Postará sa o vaše vlasy i pleť

x

Neradi dávate peniaze do kozmetiky a rôznych vyživujúcich olejov a sér? Nevadí, využite prírodnú kozmetiku, ktorá nič nestojí. Vrecko od čaju môžete využiť napríklad na unavené oči, na ktoré čaj na chvíľu priložíte. Tiež sa hodí do kúpeľa, do ktorého vysypete obsah vylúhovaného vrecka. Vyhnite sa ale vysoko farbiacim čajom, aby ste nemali potom vaňu v inom farebnom prevedení. Čaj tiež môžete znovu zaliať horúcou vodou a nový výluh využiť na prepláchnutie vlasov po umytí. Čaj dodá vlasom lesk a pevnosť.

x

Ako už sme sa zmienili, čaj je výborný pohlcovač prachu, preto si výluhom zo znovu použitého vrecka môžete vykloktať ústa alebo si vreckom umyť ruky, kedy ste napríklad krájali cibuľu a jej pach vám nejde odstrániť.

x

ca_cajove_sacky_na_plet_unavene_oci

Parťák na upratovanie

x

Výluh z čaju perfektne uvoľňuje mastnotu. Ak máte riady, z ktorých mastné fľaky nejdú dole? Vložte do neho použité vrecko a zalejte horúcou vodou. Nechajte odstavené cez noc a druhý deň uvidíte, ako jednoducho všetko pôjde dole. Výluh z použitého čaju môžete tiež využiť na umývanie okien. Stačí naliať tekutinu do rozprašovača a potom sa dejte do práce. Vývar uvoľní špinu i mastnotu a odstráni z okien otlačky a šmuhy.

x

Živiny pre vaše záhradky

x

Na koniec ešte čaj využijeme v záhradníčení, či už pri izbových rastlinách alebo pri tých vonkajších. Máte hneď niekoľko možností, ako čaj využiť. Buď vrecko rovnou vložíte do hliny, kde bude fungovať ako hnojivo – najneskôr po týždni ho ale vymeňte, alebo môžete odvarom rovno rastliny zalievať. Najviac kvetiny potešíte vývarom zo zeleného čaju. Čaj tiež perfektne odpudí všetkých škodcov, kedy ho takticky rozmiestnite okolo zelene.

a

Ak si chcete čajové vrecká uschovať, na veľmi dlhú dobu to ale nerobte. V chladničke vydrží až 3 dni, bohužiaľ mimo pauze jeden deň. Ak ich vysušíte, budú mať dlhšiu trvanlivosť.