Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

10 tipov, ako sa zahriať v chladnom období bez zapnutého kúrenia

13.09.2022

Drahý plyn sa stal novým strašiakom dnešnej doby a na zimné obdobie je dobré sa pripraviť s predstihom. Ako ale ušetriť a zároveň v chladnejších mesiacoch nemrznúť? 10 tipov, ako sa zahriať bez toho, aby ste museli zapnúť kúrenie.

Obsah obrázku osoba

Popis byl vytvořen automaticky

Otužujte sa

v

Otužovanie chce prípravu, takže môžete pomaly začať už teraz. Po teplej sprche si dajte studenú a chvíľku sa osviežujte. Určite neprepáľte začiatok a postupujte pomaly. Otužovaním posilňujete celý imunitný systém a stanete sa silnejšou a odolnejšou voči rôznym chorobám. Výhodou ale tiež je, že budete menej citlivejší na chladnejšie počasie a zima vám bude pri nižších teplotách, než ste boli zvyknutí.

c

Teplé farby v izbách a zatvorené dvere

c

Ak práve plánujete vymaľovať domácnosť, zvoľte skôr teplejšie farby – oranžovú, žltú alebo hnedú. Teplé farby vás síce nezahrejú po fyzickej stránke, ale na psychiku fungujú skvele a vytvárajú pocit tepla, na rozdiel od modrej či svetlo fialovej, ktorá pôsobí veľmi chladne. Dobrý tip tiež je to, že ak sa vám v nejakej miestnosti drží zima a vy tú izbu príliš neobývate, zatvorte do nej dvere. Chlad necháte vo vnútri izby, a ten nebude zbytočne ochladzovať ďalšie časti domu.

c

Zaobstarajte si vyhrievané dečky a topánky

c

Nie je nič lepšie, ako keď prídete celý premrznutý domov a môžete sa zababušiť pod teplú deku. Aj tak ale väčšinou trvá, kým sa deka zahreje a vám je pod ňou naozaj teplo. Vďaka vyhrievaným dečkám sa tomu môžete vyhnúť. Kábel od deky iba strčíte do zásuvky a teplo sa pomaly začne vlievať do vašich žíl. Všetky tieto produkty nájdete na stránkach Conceptu.

c

Niečo horúce do ruky a žalúdku

c

Čaj, káva, kakao alebo horúca polievka, nielenže chutia skvele, ale dokážu prehriať celé vaše telo. Zároveň príjemne hreje aj riad, do ktorého ste daný obsah naliali, takže o ruky budete mať aj postarané. Uvarte si rýchlo vodu pomocou rýchlovarných kanvíc Concept. Rovnakú službu vám urobí aj malý štamprlík alebo niečo ostrejšie. Zaručene nechceme nabádať k alkoholizmu, ale jedna malá slivovica nielen zahreje telo, ale aj rozradostí myseľ, a to človek v zimných dňoch občas potrebuje.

Obsah obrázku interiér, zeď, osoba, kuchyně

Popis byl vytvořen automaticky

Vyrobte si vrecko so zrnom

c

Ak chcete trochu prenosné teplo, ktorým dokonca zacielite viac na jednu oblasť, ušite si z látky vrecúško, do ktorého následne vložíte zrno alebo napríklad kôstky od čerešní. Vrecko potom stačí strčiť do mikrovlnky, na vami zvolený čas a zrno sa ohreje tak, že vás niekoľko desiatok minút dokáže perfektne zahrievať. Tieto vrecká sú vhodné aj na bolesť brucha.

c

Teplo do vrecka

c

Aby tých vrecúšok nebolo málo, tak tu máme aj jeden prenosný do vrecka, ktorý si môžete vziať na výlet alebo do chladných miestností, kde práve budete musieť prebývať. Vrecúško je naplnené špeciálnym gélom, v ktorom je schovaný kovový pliešok, ktorý keď pretlačíte, začne ohrievať náplň vrecúška a tá pomaly tuhne. Vrecúško vás vydrží hriať zhruba 15 minút. Po použití ho musíte nechať rozvariť vo vode, kým nie je gél znova v tekutej forme.

c


 

Teplé ponožky a čapice

c

Sú tiež dôležité pri celkovom zahriatí tela, pretože zima ide od nôh a keď sú ľadové nohy, celé telo sa vám bude zahrievať s ťažkosťou. Možno si teraz hovoríte, čo v tom podnadpise robí slovo čiapka ale nie je to chyba. Možno si budete chvíľu pripadať zvláštne, že nosíte v byte čiapku, ale poriadna čiapka dokáže prehriať hlavu aj dutiny. Ak máte nádchu, tak čiapka vám pomôže nos a dutiny uvoľniť a uvidíte, že sa vám bude hneď lepšie dýchať.

c

Kúpte si elektrické ohrievače

c

Na rýchle zahriatie vám tiež poslúžia prenosné elektrické ohrievače. Vyberať môžete z:

c

v

Zacvičte si

c

A keď už naozaj neviete, čo so sebou, zahrejte telo športom. Natiahnite sa a dajte si pár cvikov, ktoré vám rozprúdia krv. Ak radi beháte, tak sa neostýchajte vybehnúť do prírody či ulíc a nadýchajte sa čerstvého vzduchu.

x

Zvieratá

c

Máte doma zvieratká? Nebojte sa ich v zime objímať. Ide z nich teplo a dokážu vás svojou srsťou zahriať. Neodporúčame hady a korytnačky.