Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

5 vecí, o ktoré prichádzate, keď nemáte kuchynský robot

22.02.2023

Častokrát, keď nad niečím rozmýšľame, vytvárame si v hlave zoznam plusov a mínusov. Neustále si kladieme otázky, či to vôbec potrebujeme a na čo všetko by sme danú vec využili. Zaiste to máte aj u kuchynského robota, predsa len je to väčšia investícia. Možno sa ale tentoraz pozrite skôr na to, o čo vlastne prichádzate, keď kuchynský robot nie je súčasťou vašej kuchyne.

f

1. Zdravé telo bez bolestí

x

Zarobiť cesto na chleba, buchty alebo pizzu dá zabrať. V receptoch sa často píše: „Cesto miesite 15 minút.“ Štvrť hodiny? To je šialená doba, počas ktorej máte vystriedať obe ruky a už neviete, ako pri kuchynskej linke stáť a nakoniec si to vezmete na gauč pretože už si jednoducho potrebujete oddýchnuť. Aj napriek tomu, že nikto neberie pečenie ako šport ste po ňom možno dosť podobne unavení. S kuchynským robotom, ale dôjde k obrovskej zmene pretože budete schopní aj po vymiesení cesta pokračovať v ďalších činnostiach. Teraz jednoducho vhodíte suroviny do misy, nasadíte hnetací hák a spustíte robot na vhodnú rýchlosť. Skôr ako za 15 minút je hotovo a vy ste si mohli zatiaľ vypiť kávu. Už žiadne boľavé ruky a chrbát... presne o to prichádzate.

f

2. O to robiť viac vecí naraz

f

Jednou rukou sa snažíte šľahať šľahačom, druhou vážite ďalšie suroviny ktoré chcete pridať do cesta. Stačí chvíľka nepozornosti a už sa vám prevažuje miska so šľahačom a do toho si sypete múku mimo misu. Naraz máte spúšť po kuchyni len kvôli tomu, že ste sa snažili robiť dve veci naraz. Vďaka kuchynskému robotu si dáte šľahať potrebné suroviny do misy a medzi tým si môžete odvážiť a pripraviť ďalšie suroviny alebo umyť potrebný riad. Zrazu máte obe ruky voľné a pripravené na organizovanú prácu s minimálnym neporiadkom. Môžete robiť bezpečne a pohodlne viac vecí naraz.

f

3. O voľné kuchynské skrinky

f

Ručný šľahač, tyčový mixér, mixér na smoothie, food processor, mlynček na mäso a strúhadlo, to už doma nepotrebujete. Preplnené skrinky s nástupom kuchynského robota môžete pretriediť a slávnostne tam uložiť iba jeho s daným príslušenstvom. Vyhnete sa hromadeniu krabíc a zaplietaniu káblov od rôznych spotrebičov. Kuchynský robot si buď môžete schovať, alebo si ho nechať na kuchynskej linke, kde sa vďaka dizajnovému prevedeniu bude náramne vynímať.