Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako sušiť bielizeň v byte bez rizika vzniku plesne? Pomôže odvlhčovač vzduchu

06.02.2024

Tiež sa stretávate s problémom, kde sušiť bielizeň? Ak nemáte sušičku, balkón alebo sušiareň, nezostáva iná možnosť ako sušiť bielizeň v byte. Poradíme vám, čoho sa vyvarovať, aby ste si počas sušenia bielizne nevypestovali doma pleseň.

Bielizeň poriadne vyžmýkajte

.

Dbajte na to, aby bola bielizeň dokonale vyžmýkaná. Výrazne tak skrátite dobu jeho sušenia. Voľte preto vždy najvyššie možné otáčky, ktoré je možné na bielizeň použiť, aby nedošlo k jeho poškodeniu.

Bielizeň dobre zaveste

.

Bielizeň pred zavesením pretrepte a potom zaveste tak, aby malo dostatok priestoru a nikdy nedávajte jednotlivé kúsky oblečenia cez seba. Predĺžili by ste zbytočne dobu sušenia a bielizeň bude nepríjemne zatuchnutá. Tričká, košele a ďalšie zvršky zaveste na ramienko, pekne sa prevesia, takže budú menej pokrčené a rýchlejšie preschnú.

Dbajte na správne umiestnenie sušiaku

.

Aby vám bielizeň dobre a rýchlo schla, musí okolo nej prúdiť vzduch. Sušiak teda nedávajte k stene, pretože by bolo zamedzené prúdenie vzduchu, bielizeň by schla dlhšie a mohla by aj zapáchať. Zároveň by sa na stene mohla časom objaviť pleseň. Hovoríte si, že najlepšou voľbou je umiestnenie sušiaku priamo pri kúrení? Ani tento variant nie je ten správny. Bielizeň by bránila rovnomernému vykurovaniu, miestnosť by sa teda rýchlejšie ochladila a začali by sa vám rosiť okná.

Poriadne vetrajte

.

Vhodným miestom na sušenie bielizne na sušiaku je dobre vetraná miestnosť. Pre kvalitné sušenie je totiž nutná dostatočná cirkulácia vzduchu, pokojne aj studeného. Prísun vzduchu zároveň eliminuje vznik nadmernej vlhkosti v miestnosti a tým bráni vzniku nežiaducich plesní. Najlepšie bude umiestniť sušiak do miestnosti, v ktorej trávite najmenej času, a tam otvoriť okno. Zaistíte tak odvod prebytočnej vlhkosti a súčasne vám sušiak nebude nikde prekážať.

Stavte na odvlhčovač vzduchu

.

Ak sušíte bielizeň v byte pravidelne, pretože nemáte vhodné priestory na umiestnenie sušičky na bielizeň, skúste zvážiť kúpu odvlhčovača vzduchu. Zaberie minimum miesta a zároveň dobre poslúži. Pomôže totiž zachytiť prebytočnú vlhkosť a znížiť riziko vzniku plesne, ktorá by vám mohla značne znepríjemniť život.Odvlhčovače vzduchu Concept sú navyše vybavené špeciálnym programom, ktorý dokáže urýchliť sušenie bielizne.

.


.

.


.

Rozhodli ste sa kúpiť sušičku bielizne?

.

Dospeli ste k rozhodnutiu, že je na čase zainvestovať do sušičky bielizne, ale premýšľate, kam s ňou? Ako treba využiť priestor nad práčkou? Komínové zostavenie ponúka úsporné riešenie takmer pre každého.

Súvisiace články

.

Ako správne kúriť a predísť plesni v domácnosti