Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako ušetriť za pranie s funkciou automatického dávkovania pracieho prostriedku a aviváže?

13.12.2023

Premýšľate niekedy nad tým, či dávate do práčky správne množstvo pracieho prostriedku a aviváže? Alebo ich dávkujete len tak od oka a riadite sa pravidlom „čím viac, tým lepšie“. Ak áno, zvyšujete si zbytočne spotrebu nielen pracích prostriedkov, ale aj vody, energie a neprospievate svojej bielizni ani životnému prostrediu.

Múdra práčka s funkciou DOSE IN vyrieši správne dávkovanie za vás

.

Áno je to tak. Funkcia automatického dávkovania pracích prostriedkov DOSE IN vyrieši vaše starosti a dá zbohom zbytočnému plytvaniu. Nájdete ju u parná práčka Concept PP8510i.

Čo je to DOSE IN?

.

DOSE IN je skratka pre inteligentný dávkovací systém. Jedná sa o funkciu, ktorá dokáže automaticky dávkovať prací gél a aviváž podľa množstva vloženej bielizne a zvoleného programu.

Hlavné výhody funkcie DOSE IN:

  • šetrí ... PRACIE PROSTRIEDKY
  • šetrí ...  ŽIVOTNÉ PROSTREDIE
  • šetrí ... SPOTREBU ENERGIE
  • šetrí ... SPOTREBU VODY
  • šetrí... VAŠE PENIAZE
  • šetrí ... VAŠE OBLEČENIE
  • šetrí ... VÁŠ ČAS

V práčke s funkciou DOSE IN nájdete dva uzatvárateľné zásobníky .Jeden slúži na prací prostriedok a druhý na aviváž. Na využívanie funkcie automatického dávkovania je možné používať len tekuté pracie prostriedky.

.

Po naplnení zásobníkov sa po dobu 20 pracích cyklov nemusíte o nič starať. Práčka si sama určí správne množstvo detergentov a tým zabráni ich zbytočnému plytvaniu. Funkcia DOSE IN šetrí spotrebu pracích prostriedkov s každým praním, takže predstavuje jednoduchú a lacnejšiu cestu k vašej čistej bielizni..

V prípade, že chcete použiť iný prací prostriedok, než ktorým máte naplnené zásobníky, jednoducho funkciu DOSE IN deaktivujte a využite zásobník na manuálne dávkovanie.

Ako správne dávkovať pracie prostriedky, pokiaľ nemáte šikovnú práčku?

.

Správne dávkovanie vždy závisí od miery znečistenia bielizne, jej množstva a tiež tvrdosti vody vo vašej domácnosti. Tomu vždy prispôsobte odporúčané dávkovanie na balení pracieho prostriedku.

Čo sa stane, pokiaľ používate nadmerné množstvo pracích prostriedkov?

.

Odpoveď je jednoduchá. Pracie prostriedky vám skôr dôjdu, takže budete musieť kupovať nové a pranie vás teda vyjde drahšie. Nadmerné množstvo pracích prostriedkov tiež vytvorí počas prania viac peny a vaša bielizeň bude vyžadovať viac vody na plákanie. Zvýšite si teda spotrebu vody aj energie. V zásobníku a útrobách práčky sa môžu usadzovať zvyšky nerozpusteného prášku, ktoré bývajú príčinou nepríjemného zápachu. A v neposlednom rade vypúšťate do odpadu viac detergentu a tým znečisťujete životné prostredie.

.

Ako poznám, že dávam viac pracieho prostriedku, než je potrebné?

.

Jednoducho. Pokiaľ po ukončení pracieho cyklu zostane na dvierkach práčky pena alebo objavíte zvyšky pracieho prostriedku na svojej bielizni, predovšetkým na tmavej, je to signál, aby ste nabudúce množstvo pracieho prostriedku znížili. Zvyšky pracieho prostriedku na bielizni môžu navyše podráždiť citlivú pokožku a spôsobiť alergickú reakciu.

Čo sa stane, ak používate nedostatočné množstvo pracích prostriedkov?

.

Áno, aj nedostatočné množstvo pracích prostriedkov nie je ideálne. Vaše oblečenie nebude dostatočne vyprané, zostanú na ňom škvrny, farby začnú byť časom menej jasné a biela bielizeň môže začať šednúť. Práčka sa tiež začne zanášať vodným kameňom.

.

Súvisiace články

.

Ako funguje parná práčka?

.


.