Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Ako variť bez plynu? Skúste elektrických pomocníkov

27.09.2022

Od plynu sa pomaly odstupuje, ale elektrických pomocníkov je na trhu veľa a bez problémov nahradia všetko, čo ešte funguje na plyn. Častokrát vám tieto spotrebiče veľmi uľahčia prácu. Chcete o nich vedieť viac? Prečítajte si náš článok.

Elektrické variče

c

Ak máte malý byt na dočasný čas a nechcete si ho úplne vybaviť so všetkými spotrebičmi alebo ste jednoducho študentom na vysokej škole, ktorý potrebuje niečo rýchlo uvariť, odporúčame vám hľadať prenosné a skladovacie elektrické variče. Sú ideálne na občasné varenie pre jedného alebo dvoch ľudí. Vďaka prenosnosti si ho môžete dokonca vziať i na chatu.

c

Elektrické varné dosky

c

Ak si vybavujete kuchyňu s novými vstavanými spotrebičmi, vyberte skôr indukčnú alebo sklokeramickú dosku ako plynovú. Ak sa rozhodnete, že dosky budú čo najvýhodnejšie energeticky efektívne, vyberte indukčnú dosku, ktorá má okamžitú odozvu na reguláciu teploty. Sklokeramickej trvá trochu dlhšie, kým sa dostane do bodu varu a zóny varenia nevychladnú tak rýchlo ako u indukčných.

x

Na druhej strane majú sklokeramické výhodu v tom, že majú nižšiu kúpnu cenu a nepotrebuje špeciálne indukčné hrnce, takže je len na vás, ktoré dosky sa vám budú páčiť viac a ktoré vám prídu finančne aj energeticky náročnejšie.

x

Multifunkčné hrnce

x

Multifunkčné hrnce ponúkajú skutočne široké použitie. Nahradia prácu tlakového hrnca, horkovzdušnej fritézy, ryžovaru, pomalého hrnca a jogurtovača. Nielenže ušetríte peniaze na nákup všetkých možných ďalších spotrebičov, pretože potrebujete iba jednu s multifunkčným hrncom, ale tiež ušetríte energie. V hrnci sa všetko robí rýchlejšie, ako napríklad kuracie stehná, ktoré používajú horúce vzduchové veko za menej ako polovicu času, so 70 % úsporami ako v bežnej rúre.

c

Multifunkčné hrnce ponúkajú niekoľko predvolených programov a varenie pod tlakom, ktorý je veľmi rýchly. Predstavte si napríklad varenie hovädzieho mäsa alebo vývaru do 35 minút. Nie je to paráda? Pri varení nemusíte jedlo ani miešať, stačí tam dať jedlo, premiešať, zatvoriť veko a nohy vyložiť.

c

c

INSPIRO

x

INSPIRO je ďalší multifunkčný pomocník, ktorý toho zvládne ešte ďaleko viac, ako si vôbec dokážete predstaviť. Nie nadarmo sa mu hovorí multifunkčný kuchynský robot. INSPIRO využijete ako už spomínaný kuchynský robot, parný hrniec, ryžovar, food processor, sekáčik, mixér alebo váhu. V prístroji je tiež uložená databáza receptov, z ktorej si vyberiete presne to, na čo máte práve chuť. INSPIRO vás následne prevedie krok po kroku celým postupom varenia.

Varenie v pare, ktorá je s INSPIROM veľmi pohodlná, je najzdravší spôsob úpravy jedla. Para neničí vitamíny a dôležité živiny ale zachováva prirodzenú chuť potravín. Taktiež s INSPIREM objavujete pomalé varenie vývarov, omáčok a mäsa; funkcia kuchynského robota, či už sa jedná o miesenie, šľahanie alebo miešanie; a program sekania, ktorý si poradí s drvením, krájaním, strúhaním i mixovaním.

RM9000 MULTIFUNKČNÝ KUCHYNSKÝ ROBOT INSPIRO tu...