Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Chcete mať v lete hladkú pokožku bez chĺpkov. Je najvyšší čas na zahájenie IPL epilácie

02.02.2023

Chcete si v lete užívať krásne hladkú pokožku, bez toho aby ste sa zdržiavali neustálym holením? Pokiaľ áno, je najvyšší čas začať s IPL epiláciou.

Obrázok, na ktorom je obloha, voda, osoba, žena

Automaticky generovaný popis

.

Možno si hovoríte, že leto je ešte ďaleko a času dosť. Opak je však pravdou. Práve teraz je totiž najvyšší čas so zahájením ošetrenia pomocou IPL epilátora, aby ste si už toto leto mohli užívať vysnívané výsledky. Tie sa u každého môžu dostaviť inak. Záleží na farbe chĺpkov, ich tvrdosti, hustote, ošetrovanom mieste i spôsobe epilácie. Niekto pocíti zmeny už po prvých ošetreniach, iný si na ne počká o niečo dlhšie. Pokiaľ sa však budete riadiť správnymi postupmi, do leta máte nad chĺpkami vyhrané.

.

.

Hlavné výhody IPL epilácie:

  • Dlhodobý účinok na niekoľko mesiacov
  • Bezbolestné ošetrenie
  • Obmedzenie rastu chĺpkov
  • Nedochádza k zarastaniu chĺpkov ako počas bežnej epilácie alebo po holení
  • Po ošetrení je pokožka jemná a bez podráždenia

.

.

Ako často je vhodné epiláciu prevádzať?

.

Pokiaľ s IPL epiláciou začínate, prvé štyri ošetrenia by ste mali prevádzať v rozostupe 2 týždňov. Potom ošetrujte 1x za štyri týždne, kým nedosiahnete očakávané výsledky.

.

Pre koho je IPL epilácia vhodná?

.

IPL epilácia predstavuje pohodlný a dlhodobý spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov, ale bohužiaľ nie je určená pre každého. Najúčinnejšia je na svetlej pokožke s tmavými chĺpkami. Obecne platí, že čím svetlejšie chĺpky a tmavší typ pokožky, tým sa účinnosť IPL epilátora znižuje. Fotoepilácia nefunguje na šedých, hrdzavých a blond chĺpkoch. Rovnako tak nejde používať na tmavej pokožke. 

Obrázok, na ktorom je text, biela tabuľa

Automaticky generovaný popis

Môžu IPL epilátor používať muži?

.

IPL epilátor Concept môžu používať ženy i muži starší ako 18 rokov. Keďže však muži disponujú väčšinou tvrdším a hustejším ochlpením, nemusia byť u nich dosiahnuté rovnako efektívne výsledky ako u žien. IPL epilátor nie je vhodný k odstráneniu panských fúzov.

.

.

Obrázok, na ktorom je vzdialené, čierne, mobilný telefón

Automaticky generovaný popisIL5020

IL5000

IL3020

IL3000

.

.

Ako správne používať IPL epilátor?

.

Pred ošetrením IPL epilátorom musí byť pokožka čistá, suchá a oholená. Vyvarujte sa uvoľneniu viac ako jedného svetelného impulzu na rovnakú časť pokožky počas jedného ošetrenia. Mesiac pred ošetrením a dva týždne po ošetrení nevystavujte pokožku slnečnému žiareniu a dodržujte odporúčané intervaly medzi jednotlivými procedúrami. IPL epilátor nepoužívajte na potetované časti tela, miesta s permanentným make-upom, na pehy, materské a iné tmavé znamienka. IPL epilácia sa neodporúča prevádzať na veľmi citlivej pokožke, pri kožných ochoreniach, pri vysokom výskyte červených žiliek, kŕčových žíl a tehotným a dojčiacim ženám.

Obrázok, na ktorom je osoba, vnútri

Automaticky generovaný popis

.

Ako dlho mi IPL epilátor vydrží?

.

Pokiaľ sa rozhodnete zaobstarať si IPL epilátor Concept, získate s ním zásobu svetelných impulzov na celý život. Modely IL3000 a IL3020 sú vybavené 300 tis. zábleskami, model IL5000 ponúka 500 tis. zábleskov a model IL5020 dokonca až 1,5 mil. zábleskov. Posledný zmienený epilátor je vybavený totiž tromi samostatnými lampami umiestnenými v nástavcoch, z nich každý ponúka 500 tis. zábleskov.
.

Koľko zábleskov potrebuješ na jedno ošetrenie?

..

Na epiláciu celého tela spotrebujete zhruba 300-500 svetelných impulzov. Ak sa epilujete raz za mesiac, za rok budete mať na epilátore o 3600-6000 zábleskov menej. 

.

Obrázok, na ktorom je podlaha, vnútri, pohovka, okno

Automaticky generovaný popis

 

Prečítajte si aj ďalší náš článok: Nová čierna IPL, ktorá nielen odstraňuje chĺpky