Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Umývačky riadu

Umývačky riadu

Umývačky riadu

Umývačky riadu vám uľahčia prácu v kuchyni a doprajú vášmu riadu perfektnú starostlivosť. Umývačky Concept sú tiché, rýchle, efektívne a disponujú šikovne vymyslenými funkciami.

Prečo si zaobstarať umývačku alebo aké sú jej výhody?

Stále premýšľate nad tým, či si zaobstarať umývačku do domácnosti alebo ešte zvládnete umývať riady ručne? Dáme vám teraz pár dôvodov, prečo povedať umývačke "áno".

 • Vo vašej kuchyni už nebudú čakať hromady špinavého riadu
 • Úspora energie je znateľná, pretože umývanie pod tečúcim prúdom je nákladnejšie
 • Vďaka umývačke usporíte čas, pretože vloženie a vyloženie riadu vám zaberie len pár minút
 • Už vás nebudú trápiť čiarky na prstoch a alergické reakcie po umývacích prostriedkoch
 • Nebudete už musieť namáčať riady, stačí správne zvoliť program

Typy umývačiek

Vstavaná umývačka je ideálna do kuchýň, ktoré sú priamo robené pre vstavané spotrebiče, a ktoré chcete designovo zladiť.

Voľne stojacu umývačku si môžete v kuchyni postaviť kamkoľvek chcete, kde je možné umývačku pripojiť k prívodu vody, elektriny a k odpadu.

Veľkosti umývačiek

Kompaktná umývačka MNV6760 je ideálna do malých bytov, kde sa sotva vojdete. Umývačka má len jeden kôš a jedno ostrekovacie rameno.

Umývačky riadu so šírkou 45 cm sa hodia do málo priestorných kuchýň a pojme okolo 8 až 10 sád riadu. Je teda vhodná pre menšie rodiny.

Umývačka riadu s klasickou šírkou o 60 cm je vhodná do bežne veľkých domácností, ktoré často umývajú riady. Umývačka pojme 12 až 15 sád riadu.

Kapacita alebo počet sád

Objem umývačky sa počíta na počet sád, ktoré ste schopní do umývačky na jedno umytie vložiť. Jedna sada obsahuje veľký tanier, hlboký tanier, dezertný tanier, pohár, hrnček a sadu príborov. Je to jednoducho jedna sada riadu pre jedného človeka. Kapacitu umývačky ale zväčšuje príborová priehradka, ktorá je mnohokrát variabilná a ponúka viac miesta k uloženiu riadu.

Spotreba energie s novým energetický štítkom

Pri každej umývačke nájdete nový energetický štítok, ktorý vypovedá o energetickej úspore spotrebiča. Ako štítok čítať, a čo sa z neho všetko dozviete, o tom sa dočítate v článku Ako na nové energetické štítky.

Ovládání

 • Dotykové ovládanie má väčšina vstavaných umývačiek. Ovládací panel je skrytý vo vnútri umývačky, aby sa vonkajší vzhľad spotrebiča dal bez problému sladiť s kuchyňou. Modely MNV8060ds a MNV7760ds majú displej aj na dverách zvonku, vďaka ktorému je možné strážiť dĺžku programu.
 • Manuálnym ovládaním disponujú voľne stojace umývačky a pár modelov vstavaných. Ovládanie je intuitívne pomocou tlačidiel na displeji.

Hlučnosť

Hlučnosť umývačiek je dôležitým parametrom, ktorý keď podceníte, môže vám znepríjemniť chvíle, kedy stojíte o ticho. S umývačkami Concept sa vám to ale nestane. Väčšina modelov dosahuje hlučnosť okolo 40 dB, čo sa rovná tlmenému rozhovoru a patrí medzi tie top najtichšie modely na trhu.

Programy umývačiek

Umývačky sú vybavené niekoľkými programami, vďaka ktorým si môžete zvoliť tu najlepšiu starostlivosť pre vaše riady.

 • Automatický program zistí po prvom opláchnutí, ako veľmi sú riady špinavé a na základe toho upraví dĺžku a intenzitu umývania.
 • Intensive je program pre silne zašpinené riady vrátane hrncov.
 • Universal zvoľte, keď máte normálne znečistené riady.
 • ECO program je vhodný tiež pre normálne znečistené riady, ale vďaka jeho nastaveniu ušetríte o trochu viac energie a vody.
 • Glass je vhodný pre ľahko zašpinené riady a poháre.
 • 90 min je pre klasicky znečistené riady, ktoré nevyžadujú dlhé umývanie.
 • Rapid je krátke umývanie pre ľahko znečistené riady, ktoré nepotrebujú sušenie.
 • Pre-Wash je program k oplachovaniu riadov, ktoré plánujete umyť neskôr.

Ovládanie

 • Mechanické ovládanie sa vyznačuje tlačidlami či otočnými gombíkmi, ktoré je potrebné otočiť na potrebný program a čas.
 • Dotykové ovládanie zaisťuje maximálny komfort pri manipulácii a dodáva na modernosti spotrebiča.
 • Ďalšie funkcie umývačiek:

  • INNOWASH II je inovatívny typ ostrekovacieho ramena, ktorý sa nielen otáča horizontálne, ale tiež okolo sovjej osy. Rameno zvyšuje účinnosť až o 27 % v záhyboch a v neprístupných miestach.
  • Turbo sušenie funguje na základe dvoch aktívnych ventilátorov s tým, že jeden fúka dovnútra umývačky a druhý nasáva vlhký teplý vzduch.
  • Stojan na poháre od vína je súčasťou niektorých umývačiek a umožňuje bezpečnejšie uchytenie pohárov na víno.
  • LED osvetlenie je benefitom vybraných modelov. Vďaka osvetleniu jednoducho vyprázdnite obsah a máte nad všetkým prehľad.
  • Variabilná príborová zásuvka je jednoducho presuniteľná, vďaka čomu sa v umývačke vytvorí viac priestoru a je možné umyť väčšie množstvo rozmernejšieho riadu.
  • Aquastop je bezpečnostný prvok, ktorý nedovolí, aby voda unikala tam, kam nemá, keď dôjde k nejakej poruche umývačky.
  • Odložený štart umývania ponúka možnosť zapnúť umývačku aj vo vašej neprítomnosti. Stačí nastaviť odložený štart, ktorý je možný až na 24 hodín.
  • Funkciu polovičného plnenia môžete aktivovať, keď nemáte naplnenú dostatočne umývačku. Spotrebič zníži spotrebu vody a skráti dĺžku programu.
  • Auto open je funkcia automatického otvorenia dverí. Zhruba po 15-20 minútach sa dvere sami otvoria, čím vznikne priestor na únik vlhkého vzduchu a príchod čerstvého. Riady sa týmto spôsobom dosušia a ochladia.
  • Invertorový motor má niekoľko výhod oproti klasickému. Je spoľahlivejší, výkonnejší, energeticky úspornejší a má dlhšiu životnosť.
  • Floor light je funkcia, vďaka ktorej budete mať stále prehľad nad priebehom umývacieho cyklu. Ide o svetelnú signalizáciu na podlahe, ktorá svieti podľa toho, či proces prebieha alebo nie. Pokus svetlo bliká, umývací proces bol dokončený.

  Prípravky do umývačky

  Prípravky do umývačky sú neoddeliteľnou súčasťou, môžete vyberať z gélov, práškov či tabliet. My odporúčame, aby ste vždy nakupovali prípravky od osvedčených výrobcov s kvalitnými produktami.

  Čo do umývačky vkladať, aby ste predišli problémom? A čo, keď nejaký problém nastane? Prečítate si o tom náš článok Ako na problémy a poruchy pri umývačke riadu.

  Podrobné vyhľadávanie

  Cena

  EUR
  EUR

  Zoradiť podľa

  vzestupně sestupně

  Filter skladu

  Parametrický filter

  8 produktov
  1 stránka

  Položek na stránku:

   
   

  MNV4760 Umývačka riadov vstavaná 60 cm INNOWASH

  Vstavaná umývačka riadu Concept MNV4760 plne integrovaná; 14 sad riadu; AUTO open; AQUAstop; Auto open; Vstavaná umývačka riadu MNV4760 disponuje funkciou automatického otvárania dverí. Približne za 15-20 minút po dokončení umývacieho cyklu sa dvierka ...

  629.00 EUR 

  s DPH

  MNV4745 Umývačka riadu vstavaná 45 cm

  Vstavaná umývačka 45 cm Concept MNV4745 plne integrovaná; 10 súprav riadu; AUTO open; AQUAstop; Invertorový motor; Umývačka MNV4745 je vybavená invertorovým motorom, ktorý má proti klasickému motoru rad výhod. Je spoľahlivejší, výkonnejší, energeticky ...

  579.00 EUR 

  s DPH

  MNV3360 umývačka riadu vstavaná 60 cm

  MNV3360; Vstavaná umývačka riadu 60 cm Concept MNV3360; Úsporná a tichá prevádzka; AquaStop; Dávkovač typu SLIDE; Čisté riady bez námahy; Vstavaná umývačka riadu Concept MNV3360 s prehľadne prispôsobeným vnútorným priestorom pojme 14 sád riadu a dispon...

  499.00 EUR 

  s DPH

  MNV4160 Umývačka riadu vstavaná plne integrovaná 60 cm

  MNV4160; Vstavaná umývačka riadu 60 cm Concept MNV4160; 14 sád riadu; Funkcia polovičného plnenia; Floor LIGHT; Čisté riady bez námahy; Vstavaná umývačka riadu Concept MNV4160 s prehľadne prispôsobeným vnútorným priestorom pojme 14 sád riadu a disponuj...

  469.00 EUR 

  s DPH

  MNV6760 umývačka riadu vstavaná plne integrovaná 60 cm

  Umývačka riadu vstavaná kompaktná; MNV6760; Energetická trieda A+; Kompaktný rozmer; Odložený štart umývania; Energetická trieda A+; Energetická trieda ako taká označuje skupinu podľa energetickej náročnosti prevádzky spotrebiča. V praxi to znamená, že

  449.00 EUR 

  s DPH

  MNV2345 umývačka riadu vstavaná 45 cm

  Umývačka riadu vstavaná 45 cm MNV2345 plně integrovaná; Energetická trieda E; Odložený štart umývania; Dávkovač typu SLIDE; Šetrí miestom aj energiou; Vstavaná umývačka riadu Concept MNV2345 ušetrí množstvo času s nekonečným umývaním riadu. Ide o plne ...

  399.00 EUR 

  s DPH

  MNV4260 umývačka riadu vstavaná plne integrovaná 60 cm

  Umývačka riadu vstavaná 60 cm Concept MNV4260; Dávkovač typu SLIDE; Odložený štart umývania; 12 sad riadu; Robot zadarmo; Zariaďujete, rekonštruujete alebo modernizujete vašu kuchyňu? Využite našu akciu a získajte praktického pomocníka v podobe robotic...

  399.00 EUR 

  s DPH

  MNV4245 umývačka riadu vstavaná plne integrovaná 45 cm

  Umývačka riadu; vstavaná 45 cm; mnv4245; Energetická trieda E; Odložený štart umývania; Energetická trieda A++; Energetická trieda ako taká označuje skupinu podľa energetickej náročnosti prevádzky spotrebiča. V praxi to znamená, že výrobok zaradený do ...

  399.00 EUR 

  s DPH