Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Nepustite si horúco domov alebo ako sa v lete príjemne ochladiť

22.06.2023

Horúce letné dni je príjemné tráviť pri vode, ale čo robiť, keď sa vám teplo nasťahuje domov? Pokiaľ nemáte klimatizovanú domácnosť, máme pre vás pár typov, ako rýchlo a jednoducho docieliť príjemné prostredie vášho domova i v tých najtropickejších dňoch.

Mobilná klimatizácia 

.

Riešenie prináša mobilná klimatizácia, jej hlavnou výhodou oproti pevným klimatizačným jednotkám je ľahká inštalácia bez nutnosti stavebných úprav. Zároveň nie ste obmedzení len na jednu miestnosť, ale môžete ju ľahko premiestniť kamkoľvek práve potrebujete. Do miestnosti fúka chladný vzduch a teplý odvádza pomocou hadice a špeciálnej okennej súpravy von. A modely Concept toho dokážu ešte viac, pretože ponúka tri rôzne režimy prevádzky: chladenie, odvlhčovanie a ventilátor. Nenechajte teplo znepríjemniť vašu domácu pohodu.

Ochladzovače

.

Ďalšie možnosti príjemného osvieženia jsou ochlazovače. K schladeniu vzduchu využívajú vodný filter, cez ktorý sa vzduch ochladzuje a fúka do miestnosti. Sú vhodné predovšetkým do suchých miestností, pretože vzduch nielen ochladí, ale tiež zvlhčí.

Letní ventilátory

.

Poslednou variantou sú klasické letné ventilátory, ktoré vytvárajú prúd chladného vzduchu a rozháňa ho po miestnosti. Vyberať môžete zo stojanových a stolných modelov alebo moderných a elegantných stĺpových.

Aký je rozdiel medzi klimatizáciou, ochladzovačom a ventilátorom?

  • Mobilná klimatizácia fúka chladný vzduch do miestnosti a odvádza ten teplý pomocou hadice von. Vďaka tomu je klimatizácia veľmi účinná, výkonná a predovšetkým bez údržby. Stačí len prirobiť hadicu k oknu a potom prístroj funguje úplne sám. Mobilná klimatizácia je najúčinnejšia a najvýkonnejšia. Dokáže stiahnuť teplotu v miestnosti o viac ako 5 °C.
  • Ochladzovač vzduchu ženie vzduch cez vodu, čo znamená nutnosť doplňovania a menší chladiaci výkon. Výhodou však je, že neobsahuje kompresor a je tým pádom tichší. Ochladzovač funguje tiež ako zvlhčovač. Ochladzovač vzduchu je miernejší. Zrazí teplotu v miestnosti zhruba o 3 °C.
  • Letný ventilátor spôsobuje svojim rotačným pohybom cirkuláciu vzduchu – na jednej strane nasáva vzduch a na druhej ho opäť vyvádza. Ventilátory delíme na bezlopatkové a lopatkové, ďalej tiež na stolné, stojanové a stĺpové. Letný ventilátor vzduch neochladzuje, len odvádza teplý vzduch na základe rotácie spôsobujúcu cirkuláciu vzduchu, ale teplotu vám v miestnosti nestiahne.