Pri objednávkach nad 50€ doprava ZDARMA.

Umývačky riadu

Umývačky riadu

Umývačky riadu

Umývačky riadu vám uľahčia prácu v kuchyni a doprajú vášmu riadu perfektnú starostlivosť. Umývačky Concept sú tiché, rýchle, efektívne a disponujú šikovne vymyslenými funkciami.

Prečo si zaobstarať umývačku alebo aké sú jej výhody?

Stále premýšľate nad tým, či si zaobstarať umývačku do domácnosti alebo ešte zvládnete umývať riady ručne? Dáme vám teraz pár dôvodov, prečo povedať umývačke "áno".

 • Vo vašej kuchyni už nebudú čakať hromady špinavého riadu
 • Úspora energie je znateľná, pretože umývanie pod tečúcim prúdom je nákladnejšie
 • Vďaka umývačke usporíte čas, pretože vloženie a vyloženie riadu vám zaberie len pár minút
 • Už vás nebudú trápiť čiarky na prstoch a alergické reakcie po umývacích prostriedkoch
 • Nebudete už musieť namáčať riady, stačí správne zvoliť program

Typy umývačiek

Vstavaná umývačka je ideálna do kuchýň, ktoré sú priamo robené pre vstavané spotrebiče, a ktoré chcete designovo zladiť.

Voľne stojacu umývačku si môžete v kuchyni postaviť kamkoľvek chcete, kde je možné umývačku pripojiť k prívodu vody, elektriny a k odpadu.

Veľkosti umývačiek

Kompaktná umývačka MNV6760 je ideálna do malých bytov, kde sa sotva vojdete. Umývačka má len jeden kôš a jedno ostrekovacie rameno.

Umývačky riadu so šírkou 45 cm sa hodia do málo priestorných kuchýň a pojme okolo 8 až 10 sád riadu. Je teda vhodná pre menšie rodiny.

Umývačka riadu s klasickou šírkou o 60 cm je vhodná do bežne veľkých domácností, ktoré často umývajú riady. Umývačka pojme 12 až 15 sád riadu.

Kapacita alebo počet sád

Objem umývačky sa počíta na počet sád, ktoré ste schopní do umývačky na jedno umytie vložiť. Jedna sada obsahuje veľký tanier, hlboký tanier, dezertný tanier, pohár, hrnček a sadu príborov. Je to jednoducho jedna sada riadu pre jedného človeka. Kapacitu umývačky ale zväčšuje príborová priehradka, ktorá je mnohokrát variabilná a ponúka viac miesta k uloženiu riadu.

Spotreba energie s novým energetický štítkom

Pri každej umývačke nájdete nový energetický štítok, ktorý vypovedá o energetickej úspore spotrebiča. Ako štítok čítať, a čo sa z neho všetko dozviete, o tom sa dočítate v článku Ako na nové energetické štítky.

Ovládání

 • Dotykové ovládanie má väčšina vstavaných umývačiek. Ovládací panel je skrytý vo vnútri umývačky, aby sa vonkajší vzhľad spotrebiča dal bez problému sladiť s kuchyňou. Modely MNV8060ds a MNV7760ds majú displej aj na dverách zvonku, vďaka ktorému je možné strážiť dĺžku programu.
 • Manuálnym ovládaním disponujú voľne stojace umývačky a pár modelov vstavaných. Ovládanie je intuitívne pomocou tlačidiel na displeji.

Hlučnosť

Hlučnosť umývačiek je dôležitým parametrom, ktorý keď podceníte, môže vám znepríjemniť chvíle, kedy stojíte o ticho. S umývačkami Concept sa vám to ale nestane. Väčšina modelov dosahuje hlučnosť okolo 40 dB, čo sa rovná tlmenému rozhovoru a patrí medzi tie top najtichšie modely na trhu.

Programy umývačiek

Umývačky sú vybavené niekoľkými programami, vďaka ktorým si môžete zvoliť tu najlepšiu starostlivosť pre vaše riady.

 • Automatický program zistí po prvom opláchnutí, ako veľmi sú riady špinavé a na základe toho upraví dĺžku a intenzitu umývania.
 • Intensive je program pre silne zašpinené riady vrátane hrncov.
 • Universal zvoľte, keď máte normálne znečistené riady.
 • ECO program je vhodný tiež pre normálne znečistené riady, ale vďaka jeho nastaveniu ušetríte o trochu viac energie a vody.
 • Glass je vhodný pre ľahko zašpinené riady a poháre.
 • 90 min je pre klasicky znečistené riady, ktoré nevyžadujú dlhé umývanie.
 • Rapid je krátke umývanie pre ľahko znečistené riady, ktoré nepotrebujú sušenie.
 • Pre-Wash je program k oplachovaniu riadov, ktoré plánujete umyť neskôr.

Ovládanie

 • Mechanické ovládanie sa vyznačuje tlačidlami či otočnými gombíkmi, ktoré je potrebné otočiť na potrebný program a čas.
 • Dotykové ovládanie zaisťuje maximálny komfort pri manipulácii a dodáva na modernosti spotrebiča.
 • Ďalšie funkcie umývačiek:

  • INNOWASH II je inovatívny typ ostrekovacieho ramena, ktorý sa nielen otáča horizontálne, ale tiež okolo sovjej osy. Rameno zvyšuje účinnosť až o 27 % v záhyboch a v neprístupných miestach.
  • Turbo sušenie funguje na základe dvoch aktívnych ventilátorov s tým, že jeden fúka dovnútra umývačky a druhý nasáva vlhký teplý vzduch.
  • Stojan na poháre od vína je súčasťou niektorých umývačiek a umožňuje bezpečnejšie uchytenie pohárov na víno.
  • LED osvetlenie je benefitom vybraných modelov. Vďaka osvetleniu jednoducho vyprázdnite obsah a máte nad všetkým prehľad.
  • Variabilná príborová zásuvka je jednoducho presuniteľná, vďaka čomu sa v umývačke vytvorí viac priestoru a je možné umyť väčšie množstvo rozmernejšieho riadu.
  • Aquastop je bezpečnostný prvok, ktorý nedovolí, aby voda unikala tam, kam nemá, keď dôjde k nejakej poruche umývačky.
  • Odložený štart umývania ponúka možnosť zapnúť umývačku aj vo vašej neprítomnosti. Stačí nastaviť odložený štart, ktorý je možný až na 24 hodín.
  • Funkciu polovičného plnenia môžete aktivovať, keď nemáte naplnenú dostatočne umývačku. Spotrebič zníži spotrebu vody a skráti dĺžku programu.
  • Auto open je funkcia automatického otvorenia dverí. Zhruba po 15-20 minútach sa dvere sami otvoria, čím vznikne priestor na únik vlhkého vzduchu a príchod čerstvého. Riady sa týmto spôsobom dosušia a ochladia.
  • Invertorový motor má niekoľko výhod oproti klasickému. Je spoľahlivejší, výkonnejší, energeticky úspornejší a má dlhšiu životnosť.
  • Floor light je funkcia, vďaka ktorej budete mať stále prehľad nad priebehom umývacieho cyklu. Ide o svetelnú signalizáciu na podlahe, ktorá svieti podľa toho, či proces prebieha alebo nie. Pokus svetlo bliká, umývací proces bol dokončený.

  Prípravky do umývačky

  Prípravky do umývačky sú neoddeliteľnou súčasťou, môžete vyberať z gélov, práškov či tabliet. My odporúčame, aby ste vždy nakupovali prípravky od osvedčených výrobcov s kvalitnými produktami.

  Čo do umývačky vkladať, aby ste predišli problémom? A čo, keď nejaký problém nastane? Prečítate si o tom náš článok Ako na problémy a poruchy pri umývačke riadu.

  Ďalšie podkategórie Umývačky riadu

  Podrobné vyhľadávanie

  Cena

  EUR
  EUR

  Zoradiť podľa

  vzestupně sestupně

  Filter skladu

  Parametrický filter

  2 produkty
  1 stránka

  Položek na stránku:

   
   

  MN3360ss Umývačka riadu 60 cm

  MN3360ss; Umývačka riadu 60 cm Concept MN3360ss; Úsporná a tichá prevádzka; AquaStop; Dávkovač typu SLIDE; Čisté riady bez námahy; Voľne stojaca umývačka riadu Concept MN3360ss s prehľadne prispôsobeným vnútorným priestorom pojme 14 sád riadu a disponu...

  549.00 EUR 

  s DPH

  MN3360wh umývačka riadu 60 cm

  MN3360wh; Umývačka riadu 60 cm Concept MN3360wh; Úsporná a tichá prevádzka; AquaStop; Dávkovač typu SLIDE; Čisté riady bez námahy; Voľne stojaca umývačka riadu Concept MN3360wh s prehľadne prispôsobeným vnútorným priestorom pojme 14 sád riadu a disponu...

  499.00 EUR 

  s DPH

   

  Kontaktujte klientské centrum

  Po-Pia: 7.30-15.30 h

  Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online, v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.