Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Robotické vysávače

Robotické vysávače

Robotické vysávače

Koho by bavilo neustále upratovať? Robotické vysávače áno! Predstavujú skvelého pomocníka do domácnosti, ktorý vám dôkladne vysaje a niektoré modely rovno aj vytrú. Môžu vám teda výrazne ušetriť čas. Aký je najlepší robotický vysávač?

Prečo si kúpiť robotický vysávač? Výhody, ktoré vám zjednodušia život

 1. 1. Funguje sám bez vašej prítomnosti a môžete ho spustiť odkiaľkoľvek
 2. 2. Nastavíte si harmonogram upratovania a robot ho bude dodržiavať
 3. 3. Robot je tichý spoločník
 4. 4. Hlási vám, čo práve bude robiť
 5. 5. Nebude vás bolieť chrbát po úmornom vysávaní
 6. 6. Ideálne pre rodiny s miláčikmi alebo s deťmi, pretože podlaha bude stále čistá
 7. 7. Vrátite sa domov a budete mať upratané
 8. 8. Robot je vhodný pre alergikov

Nie ste si stále istí? Prečítajte si článok s 8 dôvodov, prečo si zaobstarať robotický vysávač.

Robotické vysávače ako upratovanie budúcnosti

Podľa funkcií sa títo múdri pomocníci delia na tri základné typy. Okrem bežných robotických vysávačov môžete naraziť aj na robotické vysávače 2 v 1, alebo 3 v 1.

Robotický vysávač 2 v 1

Mimo vysávania vám tento prístroj pomôže aj s vytieraním. S ľahkosťou teda zabije dve muchy jednou ranou.

Robotický vysávač 3 v 1 s UVC lampou

Tento vysávač vám okrem vysávania a vytierania dokáže ponúknuť aj dezinfekciu pomocou UVC technológie, ktorá patrí medzi jedny z najúčinnejších. Tá ničí až 99,9 % baktérií, plesní, vírusov, roztočov a ďalších mikroorganizmov, ktoré sa v domácnosti bežne vyskytujú. Dosiahnete s ním teda perfektne čistú domácnosť bez použitia akýchkoľvek chemických prostriedkov. UVC technológiou je vybavený robotický vysávač VR2020, VR3205, VR3210 a VR3520.

Robotický vysávač s mopom

Pokiaľ vo vašej domácnosti prevládajú tvrdé podlahy, robotický vysávač s mopom bude pre vás tou pravou voľbou. Dokáže totiž vysávať a vytierať naraz. Vybrané modely ponúkajú elektronicky riadené dávkovanie vody pomocou mobilnej aplikácie a efektívny spôsob vytierania Y-wash. Robot sa pohybuje v "Y" trajektórii, počas ktorej každý kúsok podlahy prejde opakovane a vďaka tomu účinne odstráni aj zaschnuté škvrny, špinu a ostatné nečistoty.

Robotický vysávač s prachovým zásobníkom

Nové modely robotických vysávačov VR3510 a VR3520 sú vybavené zásobníkom na prach a nabíjacou stanicou v jednom. V zásobníku sa nachádza vrecko, do ktorého robot automaticky odvádza nečistoty. Kapacita vrecka vydrží až po dobu 2 mesiacov a vy sa po celú dobu nemusíte dotknúť vysatého prachu. Odporúčame teda tento model alergikom. V základnom balení je 6 vreciek na nečistoty, 6 bočných kefiek a 3 sady filtrov, takže si budete užívať rok bez starostí.

Ako funguje robotický vysávač?

Väčšinou sa stretnete s technológiou na báze rotačných kief, ktoré do zariadenia nasávajú prach a nečistoty. Oproti klasickému vysávaču je ten robotický neporovnateľne tichší. Najlepší robotický vysávač si dokáže mimo klasických podláh poradiť aj s kobercami.

Naše české robotické vysávače značky Concept disponujú gyroskopickou alebo laserovou navigáciou pre perfektnú orientáciu v priestore. Sú tiež vybavené senzormi proti pádu a nárazu. Výhodou laserové navigácie je, že robot si pamätá, kde už upratoval, a tak sa na jedno miesto nevracia dvakrát. Modely s gyroskopickou navigáciou vynikajú nízkou výškou, takže si lepšie poradia s upratovaním pod nábytkom a v iných ťažko prístupných miestach.

Kefy, ktorými sú robotické vysávače vybavené

Robotické vysávače sú vybavené dvoma typmi kief - hlavným pozdĺžnym a bočným.

Hlavná (pozdĺžna) kefa odvádza nečistoty do sacieho otvoru. Robotické vysávače Concept sú vybavené až 3 vymeniteľnými hlavnými kefami:

 • CARPET kefa je vhodná na tvrdé podlahy aj koberce
 • HARDFLOOR kefa je vďaka mäkkému povrchu ideálna predovšetkým na tvrdé podlahy
 • PET kefa je vhodná na zachytenie zvieracích chlpov a popadaných vlasov

Dve bočné rotačné kefy rozširujú záber vysávania a dokonale upracú pozdĺž stien, nábytku a v rohoch miestnosti.

Li-Ion batérie a nabíjanie robotického vysávača

Robotické vysávače Concept disponujú Li-Ion batériou, ktorá má až 5200 mAh a vydrží nabitá až po dobu 250 minút. Robotický vysávač sa dobíja v svojej stanici, kde potrebuje zostať zhruba 4-5 hodín, aby mal batériu úplne nabitú. Ak sa vybije váš robot v priebehu upratovania, sám vyhľadá stanicu a zájde do nej. Po dobití sa vráti na rovnaké miesto a pokračuje v upratovaní.

Mobilná aplikácia

Ovládanie robota je veľmi intuitívne a funguje cez aplikáciu Concept Home, ktorá je celá v slovenčine. Aplikáciu je možné zdarma stiahnuť pre iOS aj Android. Ak používate domáceho asistenta Alexu alebo Google Home, môžete vysávač ovládať aj hlasom. Nerozumiete toľko moderným technológiám? Nevadí, vysávač môžete používať aj pomocou diaľkového ovládača. Viac o inštalácii aplikácie sa dozviete vo videu Inštalácia aplikácie Concept Home.

Aplikácia dokáže zmapovať priestory a automaticky rozdeliť na jednotlivé miestnosti, ktoré potom iba pomenujete a uložíte. V aplikácii potom stačí vždy vybrať izbu, ktorú chcete zrovna upratať. Pre každú miestnosť je možné nastaviť časový plán, sací výkon a intenzitu dávkovania vody, keď budete chcieť zrovna vytierať. Zároveň aplikácia umožňuje uložiť mapy až 5 poschodí a iba medzi nimi preklikávať podľa toho, kde zrovna váš robot upratuje. Vďaka aplikácii v telefóne si vysávač zapnete odkiaľkoľvek.

Robotické vysávače ponúkajú množstvo šikovne vymyslených funkcií a technológií pre ešte pohodlnejšie upratovanie

 • Plánovanie upratovania umožňuje nastaviť pre každú miestnosť časový plán upratovania.
 • Senzory proti nárazu rozoznajú prekážku, takže robot nenaráža do stien a nábytku.
 • Senzory proti pádu zamedzia robotickému vysávaču pádu zo schodov a iných vyvýšených miest.
 • BLDC motor je digitálny bezkefový motor, ktorý má radu výhod oproti bežným motorom - je výkonnejší, tichší, spoľahlivejší, energeticky úspornejší a dosahuje dlhšiu životnosť. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si článok BLDC motor a jeho výhody.
 • Rozpoznanie kobercov - robotický vysávač automaticky zvýši sací výkon na maximum zakaždým, keď nabehne na koberec, takže vysaje aj hlboko usadené nečistoty.
 • Upratovanie viacposchodovej domácnosti - robotický vysávač dokáže uložiť niekoľko samostatných máp, takže si poradí aj s viacposchodovou domácnosťou.
 • Rozdelenie miestnosti - aplikácia zmapované priestory automaticky rozdelí na jednotlivé miestnosti.
 • Robot hovorí slovensky - v mobilnej aplikácii je možné nastaviť jazyk, v ktorom na vás bude robot hovoriť, vrátane slovenčiny.

Ako sa starať o robotický vysávač?

 1. 1. Po zaplnení zbernej nádoby je potrebné ju vysypať a očistiť či opláchnuť filter
 2. 2. Potom je potrebné očistiť kefy od vlasov, nitiek a prachu
 3. 3. Očistenie snímačov a senzorov tiež napomáha správnemu fungovaniu robota
 4. 4. Skontrolujte kontakty pre bezproblémové nabíjanie
 5. Recenzie na robotické vysávače

  Server Covybrat.cz napísal recenziu na nový model robotického vysávača Concept VR3510. Recenziu si môžete prečítať na ich stránkach. Testado.cz urobilo recenziu na robotický vysávač VR3205 a v ich teste obstál vysávač podľa ich slov na výbornú.

  Odporúčanie na Concept robotické vysávače získate aj na Heureke. Tam robotický vysávač VR3510 má hodnotenie 100 % a ďalšie modely sa pohybujú nad 90%. Celkovo sú ale recenzie a spätné reakcie veľmi kladné a zákazníci sú spokojní.

  Najlepšie robotické vysávače Concept na Heureke

  1. 1. Robotický vysavač VR3510 - 100 %
  2. 2. Robotický vysávač VR3210 - 98 %
  3. 3. Robotický vysávač VR2020 - 95 %

Podrobné vyhľadávanie

Cena

EUR
EUR

Zoradiť podľa

vzestupně sestupně

Filter skladu

Parametrický filter

7 produktov
1 stránka

Položek na stránku:

 
 

Robotický vysávač s mopom 3 v 1 REAL FORCE Laser Complete Clean Care UVC VR3520

Robotický vysávač UVC Concept VR3520 je múdro vymyslený pre maximálny komfort a pohodlie počas upratovania. Je vybavený pokročilým spôsobom mapovania, ktorý vašu domácnosť naskenuje a rozdelí na jednotlivé miestnosti. Dokáže vysávať, vytierať aj sterili..

539.00 EUR 

s DPH

Robotický vysávač s mopom 3v1 REAL FORCE Laser Complete Clean Care UVC VR3520n

Robotický vysávač UVC Concept VR3520n je múdro vymyslený pre maximálny komfort a pohodlie počas upratovania. Je vybavený pokročilým spôsobom mapovania, ktorý vašu domácnosť naskenuje a rozdelí na jednotlivé miestnosti. Dokáže vysávať, vytierať aj sterili.

539.00 EUR 

s DPH

Robotický vysávač s mopom 2v1 REAL FORCE Laser 3D VR3400

Robotický vysávač s mopom 2v1 Laser 3D Concept VR3400 Real Force; 3D technológia; Vysáva a vytiera; Automatická detekcia kobercov; Garancia 60 dní vrátenia peňazí; Nákupom tohto vysávača do 30. júna 2024 získavate šancu otestovať si ho v pohodlí vášho ...

419.00 EUR 

s DPH

Robotický vysávač s mopom 2 v 1 PERFECT CLEAN Laser VR3125

Robotický vysávač s mopom Laser 2 v 1 Concept VR3125 Perfect Clean; EXTRA výkon; Vysáva a vytiera; ROOMPLAN; Ako vybrať robotický vysávač?; Robotický vysávač predstavuje skvelého pomocníka, ktorý vám dokáže ušetriť množstvo času. Každá domácnosť je vša...

379.00 EUR 

s DPH

Robotický vysávač s mopom 2v1 PERFECT CLEAN Laser VR3350

Robotický vysávač s mopom 2v1 Laser Concept VR3350 Perfect Clean; Ultra SLIM 7,6 cm; Automatické vysypávanie prachu; Vysáva a vytiera; Garancia 60 dní vrátenia peňazí; Nákupom tohto vysávača do 30. júna 2024 získavate šancu otestovať si ho v pohodlí vá...

379.00 EUR 

s DPH

Robotický vysávač s mopom 2 v 1 RoboCross Laser VR3115

Robotický vysávač s mopom Laser 2 v 1 Concept VR3115 RoboCross; 2 v 1; Trojstupňová filtrácia; Všetky druhy povrchov; Ako vybrať robotický vysávač?; Robotický vysávač predstavuje skvelého pomocníka, ktorý vám dokáže ušetriť množstvo času. Každá domácno...

339.00 EUR 

s DPH

Robotický vysávač s mopom 3 v 1 PERFECT CLEAN GYRO DEFENDER UVC VR2020

Gyro Defender UVC si poradí so suchým aj mokrým upratovaním. Je vybavený UVC sterilizačným režimom a zásobníkom na arómu tabletu, vďaka ktorej váš byt nielen upratá, ale aj krásne prevonia. S výškou iba 8 cm vysaje aj pod nízkym nábytkom.

249.00 EUR 

s DPH