Doprava ZDARMA na objednávky nad 50€

Sprievodca svetom rúr alebo aké funkcie a technológie rúra Concept ponúka

02.11.2023

Moderné spotrebiče sú vybavené množstvom funkcií a technológií, v ktorých je občas ťažké sa zorientovať. V dnešnom článku sa zameriame na vstavané rúry. Pokúsime sa zhrnúť všetko, čo rúra Concept ponúka a vysvetliť vám jednotlivé pojmy.

Aký je rozdiel medzi statickým a teplovzdušným ohrevom?

.

Rúry môžu ponúkať buď statický alebo teplovzdušný ohrev.  Aký je medzi nimi rozdiel?

.

Počas statického alebo aj klasického ohrevu sa aktivujú iba vykurovacie telesá na stenách rúry bez prúdenia vzduchu. Tento spôsob pečenia je vhodný na prípravu pokrmov, ktoré vyžadujú pomalšie pečenie a mali by zostať vo vnútri suché, napr. chleba, torty, koláče, sušienky, snehové pusinky, piškóty ...

.


.

Horkovzdušný ohrev

.

Teplovzdušný ohrev ponúka dve varianty – s ventilátorom alebo s  kruhovým vykurovacím telesom. Prevažná väčšina vstavaných rúr Concept využíva obe možnosti. Počas pečenia je horúci vzduch rovnomerne rozšírený po celom vnútornom priestore rúry, a vďaka tomu umožňuje piecť rýchlejšie a viac plechov naraz. V teplovzdušnej rúre si teda môžete pripraviť niekoľko jedál súčasne bez toho, aby sa premiešali ich chute a vône. Tým ušetríte plno času aj spotrebovanej energie. Teplovzdušné pečenie je vhodné aj na rozmrazovanie alebo kysnutie. A rozdiel je aj v teplote. Oproti statickému ohrevu môžete v teplovzdušnej rúre používať až o 20 ° C nižšie teploty.  

.


.

.


.

Speciální trouby

.

Parné rúry

.

Parná rúra prináša zdravý a rýchly spôsob prípravy pokrmov. Jedlo pripravené v pare si uchováva vitamíny, minerály a ďalšie dôležité živiny. Pokrmy sú diétne, pretože počas ich prípravy v pare nepotrebujete žiadne tuky. Jedlo je teda ľahšie, zdravšie, a hlavne chutnejšie ako pri bežnej tepelnej príprave. Súčasne nestráca na objeme, zachová si svoju prirodzenú farbu, mäso je lepšie prepečené, šťavnaté a vytvorí krásne chrumkavú kôrku. Para je vhodná tiež na rozmrazovanie, blanšírovanie a ohrievanie potravín.

.

Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si náš článok „Aké výhody prináša pečenie v pare?

.


.

.


.

Vestavné trouby s mikrovlnným ohřevem

.

Šikovne vymyslená rúra, ktorá v sebe kombinuje teplovzdušnú a mikrovlnnú rúru. Vďaka svojmu multifunkčnému využitiu a kompaktným rozmerom s výškou len 45 cm je ideálnym riešením do menších kuchýň.

.


.

.


.

Rúra s funkciou Air Fry

.

Air Fry funkcia kombinuje horné a zadné grilovacie teleso s ventilátorom a spoločne so špeciálnym grilovacím košom zaistí rovnaké výsledky ako z teplovzdušnej fritézy.

.

Fritovací kôš – hlavnou prednosťou fritovacieho koša je jeho perforované spracovanie, cez ktoré nepretržite prúdi horúci vzduch. Pokrmy sú teda rovnomerne prepečené bez nutnosti ich obracania. Vo fritovacom koši pripravíte hranolky a ďalšie obľúbené chrumkavé pochúťky zdravšie so žiadnym alebo minimálnym množstvom oleja.

.

.


.

.


.

Samočistiace rúry, ktoré vám ušetria plno práce i času

.

Ďalšou obľúbenou a veľmi praktickou vychytávkou rúry je samočistiaca funkcia. Ušetrí vám plno práce i času, ktorý by ste inak venovali zdĺhavému drhnutiu pripálených nečistôt. Samočistiacich funkcií je hneď niekoľko a každá funguje na inom princípe. Poďme si ich bližšie predstaviť ...

.

Pyrolytické čistenie

.

Počas samočistiacej funkcie pomocou pyrolýzy dochádza k rozpáleniu varného priestoru na extrémne vysokú teplotu (cca 450 °C), ktorá premení všetky nahromadené nečistoty, tuky a usadeniny na popol. Po ukončení čistenia stačí nechať rúru vychladnúť a následne vytrieť vlhkou handrou. Rýchle, jednoduché a vysoko efektívne.

.

.

.

.

Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si náš článok „Prečo si zaobstarať rúru s pyrolýzou?

.

Katalytické čistenie

.

Samočistiace rúry s katalýzou sú vybavené katalytickými vložkami, ktoré sa starajú o čistotu vnútorného priestoru. Sú opatrené špeciálnym poréznym materiálom, ktorý zabraňuje usadzovaniu nečistôt na bočných stranách rúry. Proces samočistenia prebieha rovno počas pečenia, kedy vložky vzniknuté nečistoty absorbujú a vypália. Po vychladnutí stačí rúru vytrieť vlhkou handrou.

.

Chcete sa dozvedieť viac? Prečítajte si náš článok „Ako funguje katalytické čistenie rúry?

.

Parní čištění

.

Horúca para zmäkčí nečistoty vo vnútri rúry, ktoré idú následne ľahko zotrieť. Stačí naplniť zásobník na vodu a aktivovať funkciu parného čistenia.

.

Čistenie vodou Aqua Clean

.

Čistenie rúry vodou je možné využiť u všetkých modelov vstavaných rúr Concept. Stačí naliať na plech na pečenie 400 ml vody, zvoliť "Spodný a horný ohrev" s teplotou 90 °C a nechať bežať pol hodiny. Horúca para uvoľní mastnotu a iné nečistoty, takže ich ľahko zotriete pomocou hubky alebo utierky. Nakoniec stačí vnútro rúry umyť teplou jarovou vodou.

Aké funkcie pečenia rúry ponúkajú?

.

Každá rúra ponúka určitý počet funkcií pečenia. Ide o rôzne druhy a kombinácie ohrevu. Jednotlivé funkcie sme podrobne popísali v našom skoršom článku „Jak na funkce trouby?“.

.


.

Ďalšie šikovné funkcie a technológie

.

Teleskopické výsuvy – uľahčia manipuláciu s horúcimi pokrmami

.

Pizza kameň – slúži k príprave domácej pizzy ako z kamennej pece. Rozpálený kameň rýchle odsaje vlhkosť zo spodnej časti cesta a postupne ju uvoľňuje späť do priestoru. Vďaka tomu je korpus perfektne chrumkavý. Je vhodný tiež na prípravu domáceho chleba, koláčov alebo sušienok.

.

Automatické programy rúra automaticky nastaví režim pečenia, teplotu i čas podľa zvoleného pokrmu

.

Tlmené zatváranie dverí SOFT CLOSING DOOR - dômyselný systém pre tlmené dovieranie dverí

.

Ľahko rozoberateľné dvierka – sklo v dvierkach je možné rýchlo a jednoducho vybrať a vyčistiť bez nutnosti demontáže celých dverí

.

Ochladzovací ventilátor – zaisťuje bezpečnú teplotu trouby

.

Zatláčacie gombíky PUSH PULL – uľahčujú údržbu ovládacieho panelu

.

Oneskorený začiatok pečenia – rúra sa zapne v nastavený čas

.

Minútka – umožňuje nastavenie požadovaného času pripomenutia

.

Detská poistka - zabráni deťom spustiť alebo prenastaviť zvolený program

.

.


.

Konfigurátor kuchýň

.

Zostavte si kuchyňu na mieru. S vizualizáciou vám pomôže náš konfigurátor kuchýň, v ktorom môžete modelovať svoj sen. Vyberať môžete z designových línií, materiálu a farby kuchynských skriniek, pracovnej dosky, obkladov i podlahy.

.


.

Prečítajte si ďalšie súvisiace články

.